WTF?
     
У Броварах пройшла виставка історико-технічного стендового моделізму

Українські моделісти продемонстрували свої роботи на конкурсі-виставці «Мікромодель». Місцем проведення експозиції традиційно обрали міський культурний центр «Прометей». Цьогорічна виставка була присвячена дев'яностій річниці Руху юних техніків України. Організацією заходу, як завжди, займався клуб військово-історичної мініатюри «Десна» місцевого навчально-виховного об'єднання.

«Мікромодель» – вітчизняна відкрита міжрегіональна виставка-конкурс з історико-технічного стендового моделювання.

Цьогоріч свої роботи на «Мікромоделі» представили 169 знавців стендового моделізму. У Броварах зібралися моделісти з Одеської, Харківської, Київської, Полтавської, Чернігівської, Житомирської, Хмельницької, Волинської, Дніпропетровської, Сумської та Черкаської областей. Взяти участь у виставці могли і дорослі, і малі. Конкурсанти були поділені на вікові категорії (до 14 років, 14-18 років, старші за 18).

 

Моделі, які були представлені на заході, можна поділити на конкурсні роботи та виставкові. Учасники, які відчували, що їхня робота навряд чи зможе конкурувати з іншими, могли презентувати свої моделі поза конкурсом. Усього виставку та конкурс об'єднали 850 моделей. А це майже вдвічі більше, аніж представлена кількість робіт на торішньому конкурсі. Як відомо, на «Мікромодель-2017» подали 432 моделі.

Моделі розділили на дванадцять категорій: Збройні сили України, авіація, автотехніка, бронетехніка, артилерія, космічна техніка, фігури, флот, залізничний транспорт, діорами, моделі з паперу, фентезі. Крім того, роботи конкурсантів поділили за масштабом.

Обирала найкращі моделі суддівська колегія. Переможців конкурсу нагородили дипломами, медалями, відзнаками. Кращі моделісти вікових категорій «до 14 років» і «14-18 років» отримали також подарунки від спонсорів і меценатів заходу.

Гран-Прі конкурсу «Мікромодель-2018» судді віддали киянину Осташевському Олександру за модель лінійного корабля «IJN Nagato». Робота брала участь у конкурсі в номінації «папір флот».

Окремо нагородили учасників виставки-конкурсу за тематичну спрямованість робіт, кращу колекцію тощо.