WTF?
     
Млинці, ярмарок і конкурси: броварчани проводжали зиму та святкували Масницю

Сьогодні українці завершують тиждень святкування Масниці та зустрічають весну. У Броварах проводи зими відзначали народними співами та розвагами. Основна локація святкування – майданчик біля МКЦ «Прометей». Крім того, у центрі міста в цей день провели ярмарок.

Планувалося, що весну у Броварах зустрічатимуть в неділю, 18 лютого, однак в останній момент святкування перенесли на день раніше. Як відомо, 18 лютого 2014 року почалися запеклі протистояння між активістами і силовиками на Майдані. Того ж дня загорівся Будинок профспілок. Точна кількість загиблих унаслідок пожежі досі невідома.

Сцену для святкування вибудували на майданчику біля міського культурного центру. Броварчан розважали артисти народних колективів міста. Програма святкування – та ж сама, що і минулого року. Театралізоване дійство, здавалося, також проходило за минулорічним сценарієм. Артисти увесь час жартували, співали, танцювали та закликали глядачів до участі в конкурсах.

Чоловіки змагалися у перетягуванні каната. Команди гайдамаків і козаків двічі докладали сили, аби побороти суперника.

Силачі показали гостям свята, як вміють справлятися з кількакілограмовими гирями. Потім ведучі запросили усіх охочих випробувати власні сили. Щоправда, гирі зацікавили тільки дитячу аудиторію. За це малеча отримала солодкі цукерки. Власне, солодощі могли отримати усі охочі. Останній десяток цукерок підкинули в повітря, потішивши глядачів «солодким феєрверком».

Потому перейшли до традиційної української розваги. Хлопці мали залізти на кількаметровий дерев’яний стовп і зірвати з його вершини черевик із подарунком. Охочих вилізти на стовп було не мало. Щоправда, дістатися переможного чобота змогли не всі. Деякі злізали, коли до вершини залишалися лічені сантиметри.

Для початку стовп почепили тільки два черевики. Коли переможці діставалися чобітків, комунальники повертали їх на місце. Змінювалися лише нагороди. Комусь дістався мішок картоплі або гуска, а комусь – і мобільний телефон. Не дивно, що хлопець, який знайшов у черевикові телефон, радів найбільше. Свої призи переможці забирали на сцені.

Поблизу міського культурного центру броварчан запрошували продегустувати млинці, кашу та гарячий чай. Для зручності броварчан встановили столики і сміттєві баки. На жаль, приготовані страви швидко скінчилися і потому кожен смакував тим, що приніс із собою.

Тим часом на бульварі Незалежності проходив святковий ярмарок. Підприємці крамували овочами та фруктами, рибою і м’ясом, солодощами і хлібом, ба навіть сувенірами. Харчі на ярмарок привозили з Харківської, Черкаської, Рівненської, Житомирської областей, Києва та Київщини. Ціни тут суттєво не відрізнялися від цін у магазинах.

Аби транспорт не заважав броварчанам робити закупки, частину бульвару Незалежності, де і проходив ярмарок, зробили пішохідною. Межі імпровізованого ринку (від перетину з вулицею Гагаріна до заїзду перед міським культурним центром) окреслили спецтехнікою КП «Бровари-Благоустрій». Громадський транспорт і автомобілісти об’їжджали ярмарок просто під житловими будинками.

Цьогоріч святкування Масниці видалося не таким масштабним, як минулого року, хоча й проходило за схожим сценарієм. Тиждень Масляної закінчується 18 лютого і наступає Великий піст.