WTF?
     
Виставковий сезон у броварському музеї відкрили картини «особливих» художників

Діти з особливими потребами унікальні по-своєму, вони  інакші. У п'ятницю, 16 лютого, в міському краєзнавчому музеї презентували картини, авторами яких є діти з «особливі» маленькі художники. Експозиція поклала початок цьогорічному виставковому сезоні у броварському музеї.

Зазначимо, подібна виставка у Броварах проводиться вперше. Захід відвідав помічник урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю Ігор Мельник.

Виставка складається майже з двох десятків робіт «особливих» художників. На картинах діти відобразили свій внутрішній світ. Деяким дітям складно говорити з оточуючими їх людьми, тому вони переносять на полотно все, що мають на душі. На цих картинах ціла палітра справжніх непідробних емоцій: і сльози, і біль, і сум, і радість. Зображені й більш конкретні поняття такі як троянда, або планета.

Відкрив виставку директор музею Віктор Корявий. За словами чоловіка, цьогорічний виставковий сезон навмисно почали експозицією картин «особливих» художників. Так суспільство зверне увагу на людей з особливими потребами, а самі діти швидше соціалізуються.

– Наука говорить, що інвалідність – це ще не вирок. У цих людей може бути велике майбутнє. Вони можуть принести суспільству велику користь. Треба лише допомогти їм. І ми повинні робити усе, аби дітей із певними обмеженнями якомога швидше соціалізувати, пристосувати до потреб сучасного, швидкого та мобільного суспільства, – зазначив Віктор Корявий.

Така арт-терапія неабияк допомогла дитині Оксани Самойленко організаторки виставки та членові ГО «Всеукраїнський союз культури та мистецтв інвалідів». Жінка зізнається, до малювання звернулася, коли намагалася зрозуміти почуття своєї дитини, яка також має особливі потреби.

На презентації чимало говорили про інклюзію. Однак про інклюзію у більш ширшому значенні, аніж прийнято вважати. За словами Оксани Самойленко, до цього поняття входять усі сфери життя людини. «Інклюзія – це не лише школи і дитячі садочки», додає жінка.

Художник, який вже тривалий час займається із дітьми з особливими потребами, Вадим Кречмар вважає, що насправді інклюзія потрібна здоровим людям. Бо «особливі діти» мають свій світ, в якому їм комфортно. Так, він незрозумілий усім іншим, але від того він лише стає ще більш проникливим.

–  Коли я почав працювати з такими дітками, то зрозумів, що, насправді, інклюзія потрібна не їм, а нам. Щоб ми їх сприймали такими, як вони є. Ми повинні не тягнути їх до себе, а самі тягнутися до них. Їм це зовсім не потрібно. Вони талановиті. Вони більш свідомі. Їх внутрішній світ геніальний. І ці картини – тому найкращий доказ, – говорить художник.

Справді, кожна картина має свою унікальну емоційну складову. За кожним полотном стоїть людська історія. Під деякими роботами значиться не лише ім'я автора, а й його фотографія. Це робить картини впізнаваними.

Ще до початку презентації в музеї можна було почути звуки фортепіано. Коли гості привітали з відкриттям усіх причетних до створення виставки, знову залунала музика. Музичний супровід забезпечили вихованці броварської музичної школи. Деякі з них і самі мають вади здоров’я. Зокрема, у найменшої виконавиці Маші серйозні проблеми з диханням. Хвороба не завадила дівчинці стати лауреатом багатьох фестивалів.

Виставку унікальних дитячих робіт можуть відвідати усі охочі. У міському краєзнавчому музеї експозиція працюватиме до понеділка, 26 лютого.