WTF?
     
У Броварах відкрили дитячу футбольну школу, яка готує майбутніх гравців «Динамо»

Однією дитячою футбольною школою у Броварах стало більше. Хоча футбольна академія «FARR» з'явилася лише кілька тижнів тому, маленькі спортсмени вже показують вміння на своїх перших турнірах. Тренери готують футболістів, які в майбутньому гратимуть за кращі українські клуби. Наші журналісти відвідали один із турнірів, в якому взяли участь юні футболісти, поспілкувалися з тренером клубу Ігорем Коржем і з'ясували, чим «FARR» відрізняється від інших футбольних шкіл міста.

Зазначимо, що «FARR» у Броварах є філіалом столичної дитячої футбольної команди.

Головна особливість клубу – орієнтованість на майбутніх футбольних зірок. Молода футбольна академія підписала угоду з київським ФК «Динамо», за умовами якої «Динамо» всіляко допомагає клубові з набором дітей. Так, з часом маленькі футболісти можуть перейти в один із найпрестижніших клубів країни.

– Наші вихованці постійно під наглядом «Динамо». Вони проводять перегляди, на яких відбирають для себе кращих спортсменів. Ми передаємо звіти. Якщо діти себе гарно зарекомендують, то зможуть гарантувати собі футбольне майбутнє, – зазначає Ігор.

Сьогодні в академії займаються 20 хлопчиків. Ігор Корж запевняє, клуб з радістю прийняв би до себе ще більше дітей, та поки немає такої можливості. У місті не знайшлося приміщення, яке було б вільне більш ніж кілька разів на тиждень. Поки що діти займаються в спортивному залі «Купави», а весною планують перейти на поле зі штучним покриттям. Але і цього часу не вистачає, аби вмістити усіх малюків, які хочуть займатися футболом.

Навіть той зал, в якому сьогодні займаються маленькі футболісти, знайшли та орендували батьки власними зусиллями.

Малеча займається у групах кілька разів на тиждень з 13:00 до 14:00 та з 15:00 до 16:00. Діти, які потрапили до першої групи, відвідують заняття безкоштовно. І не лише відвідують заняття. Клуб забезпечує вихованців формою і екіпіровкою. Діти безкоштовно відвідують збори, беруть участь у чемпіонатах.

– Ми не розглядаємо спорт як бізнес. Наш профіль – це дітлахи, які мають помітні здібності до футболу. Ми даємо можливість грати і розвиватися тим, хто справді цього потребує. Є кілька дітей, заради яких я готовий поєднувати тренування і в Броварах, і в Києві. Потім цим дітям відкрита дорога у великий футбол, – розповідає тренер маленьких футболістів.

Батьки тих, хто займаються у другій групі, сплачують за тренування, екіпірування, збори тощо. «Ми розраховуємо лише на власні сили, але, на жаль, будь-яка благодійність недовго залишається благодійністю», додає Ігор. На попереднє заняття весь час приходять усе нові й нові футболісти. Втім не всі мають достатньо ігрових навичок, аби потрапити до першої групи.

У планах на майбутнє знайти придатний для занять спортивний зал. Тоді клуб зможе прийняти старших дітей, бо зараз в академії займаються діти 5-7 років.

Хоча футбольна академія «FARR» з'явилася лише кілька тижнів тому, маленькі спортсмени вже показують вміння на своїх перших змаганнях. Минулих вихідних діти взяли участь одразу в двох турнірах.

– Це тільки їхні перші турніри, в яких вони отримують ази. Діти помітно хвилювалися, розгубилися. Наше головне завдання – дати практику, зрозуміти, що це – футбол, тут бувають і перемоги, і поразки. Важлива сама складова гри. Хлопці скуті до першого забитого м'яча, – ділиться враженнями від недільного турніру Ігор Корж.

Та й перший серйозний турнір уже не за горами. Восени діти гратимуть на чемпіонаті Києва, до якого активно готуються.

Зазначимо, у Броварах нині діє не одна футбольна школа. Маленьких футболістів виховують у дитячому ФК «Легіон», футбольній школі Владислава Ващукадитячо-юнацькому ФК «Юніон», ДЮФК «Каскад», футбольній академії «Джуніорс Старс» і відділенні футболу ДЮСШ.