WTF?
     
У Броварах забудовник звів багатоквартирні будинки як індивідуальні житлові помешкання і продавав частини будинку (ВІДЕО)

Забудовник ЖК «Княжий двір» у Броварах звів багатоквартирні будинки, отримавши дозвіл на будівництво індивідуальних житлових помешкань. Згідно договору купівлі-продажу, люди отримали не квартири, а лише певну частину будинку. Через це інвестори роками не можуть вселитися у куплені квартири.

Про це йдеться у сюжеті проекту будівельних журналістських розслідувань «ЖитлоБлуд» на телеканалі ZIK.

Інвестори комплексу обурюються: терміни здачі помешкань постійно переносять. Ввести в експлуатацію вдалось лише три із п’яти будинків «Княжого двору». Проте і вони непридатні для життя – електропостачання недостатньо потужне, тому у багатоповерхівці постійно вибиває світло. Опалення електричне і взимку у квартирах температура, як і надворі. Будинки не під’єднанні до центральних мереж водопостачання і каналізації. Крім того, Державна архітектурно-будівельна інспекція скасувала декларацію про готовність будинку до введення в експлуатацію через те, що один із них взагалі не готовий до проживанням мешканців.

За словами незалежного експерта Івана Герца, «Княжий двір» зводять із численний порушенням будівельних норм.

«Вода потрапляє на фасад і звідти нікуди не дівається. Це призводить до появи плісняви. Тут слабка теплоізоляція, тож думаю, і затрати на обігрів квартир будуть високими. Зважаючи на стан фасаду, він поступово нищитиме і внутрішню обробку помешкань. Тож у перспективі всьому цьому будинку буде потрібен капітальний ремонт набагато раніше, ніж це мало б статися за проектом», – вважає Герц.

Виявляється, забудовник Ігор Серпокрилов зводить багатоквартирні будинки на земельній ділянці, цільове призначення якої – «для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд».

«За ДБН, навіть якщо об’єкт із самого початку зводиться як індивідуальний житловий будинок, можна зробити реконструкцію під квартири», – переконував Серпокрилов.

За його словами, труднощі у «Княжого двору» розпочались вже із першим зведеним будинком. Мовляв, міська влада «з незрозумілих причин» не надавала будинкові адресу.

«Якщо це індивідуальний житловий будинок, то там, апріорі, має бути одна квартира, однак у нього з’являється цілих вісімнадцять. Він заключав попередні договори купівлі-продажу, а потім продавав не як квартири, а як 1/18 житлового будинку. Всі майбутні покупці навіть не знають, де буде їхня квартира», – розповів начальник відділу державного архітектурно-будівельного контролю Броварської міської ради Богдан Мельниченко.

Міський голова Ігор Сапожко запевнив, що інвесторам максимально допомагали оформити право власності. На зустрічі між мером, забудовником та інвесторами, ініційованій «Житлоблудом», Сапожко стверджує: інші два будинки зводяться без жодного дозвільного документу.

«Забудовника не гнітить, що він під індивідуальною житловою забудовою продає 23-квартирний будинок? Тому й ми збираємось із Держархбудконтролем і будемо вирішувати, як інвесторам вийти із цієї ситуації», – переконаний міський голова Броварів.

Як згодом стало відомо, під час цієї зустрічі вдалось знайти компромісне рішення та навіть скласти відповідну «дорожню карту».

Відео: Телеканал ZIK