WTF?
     
Розумне використання електроенергиї

 15 жовтня на сайті Броварської міської ради з'явилось оголошення, що закликає споживачів електроенергії бути економними.

 Зокрема, йдеться про те, що у зв'язку з ростом цін на електроенергію, доречно використовувати сучасні енергоощадні прилади. Але, пам'ятаймо, що прихильники енергоощадження не сповідують повернення у печерну добу без благ цивілізації, вони обирають розумне використання ресурсу.

 Комусь допоможе заощадити багатотарифний лічильник, який рахуватиме спожиту електроенергію не тільки за обсягом, але й по різним тарифам - денним, нічним.

 Серед іншого, в оголошенні наводиться перелік чорних дір через які утікають наші кревні. По-перше, освітлення, потрібно бути уважними, та не залишати його ввімкненим у кімнатах без потреби. Окрім того, необхідно замінити лампочки розжарювання на енергоощадні або світлодіодні. Перші споживають енергії у п'ять разів менше, ніж лампи старого зразка, другі - у 10. До того ж, максимальне використання денного світла дозволить заощадити на штучному.

 По-друге, холодильник. Найсучасніший пристрій близько 35-40 кВт щомісяця, проте якщо не дотримуватись певних правил, цифра може зрости вдвічі. Окрім того, що холодильник потрібно регулярно мити й розморожувати (залежно від модифікації), не тримати двері відкритими без потреби, є ще ряд секретів. Щоб компресор не перевантажувати, їжу в холодильник потрібно ставити вже охолоджену. "Оптимальна температура в холодильнику – від нуля до п’яти градусів тепла ". Пристрій повинен бути розташований подалі від приладів що генерують тепло. 

 По-трете, без користі енергію споживають прилади в режимі очікування. Мікрохвильовки, телевізори, комп'ютери повинні бити вимкненими, адже навіть коли вони не використовуються, все одно споживають енергію.

 По-четверте, джерелом витрат є електроплита. Щоб запобігти зайвим витратам тепла, варто придбати посуд з нержавіючої сталі, "при цьому дно посуду має бути не менше за розмір конфорки". Окрім того, вимикати плиту потрібно заздалегідь, приблизно за 10-15 хвилин до готовності страви.

 По-п'яте, праска - необхідно вимикати прилад, якщо прасування переривається більш ніж на хвилину. Шосте, електрочайник, не варто кип'ятити зайву воду, інакше ви ризикуєте втратити близько 2 кВт. Сьоме - прилади на зарядці. Не слід лишати мобільники, фотоапарати підключеними до мережі довше ніж це необхідно. Навіть повністю заряджені, вони все одно споживають "від 2 до 3 Ватт електроенергії на годину, тобто, до 20-25 кВт на рік".

 Восьме, охолоджувальні та нагрівальні прилади - кондиціонери, бойлери елетроопалювальні установки. Щоб економити використовуючи таки пристрої, необхідно використовувати їх лише за необхідності. "Приміром, навіщо вашому кондиціонеру працювати вдень, коли ви на роботі, адже тепло чи прохолода потрібні вам, а не вашій оселі. До того ж, якщо у вас встановлений багатотарифний лічильник, використання енергоємних приладів уночі обійдеться вам мінімум удвічі дешевше від звичайного тарифу".