WTF?
     
У Броварах студентка захворіла на сальмонельоз. Джерелом інфекції могли стати продукти, придбані на ринку

Медики прозвітували про епідеміологічну ситуацію у Броварах за минулий тиждень.

За словами завідуючого районним відділом лабораторних досліджень Віталія Прокопенка, спалахів інфекційних хвороб у місті не зафіксовано. До лікарів броварчани переважно зверталися з простудними захворюваннями. Кількість пацієнтів із ГРВІ, порівняно з попереднім тижнем, зросла на 12%.

Зареєстрували 16 випадків гастроентероколітів, 2 з яких – у дітей. Крім того, 17-річна студентка підхопила сальмонельоз, поласувавши піцою домашнього приготування. Точне джерело інфекції невідоме, але лікарі припускають, що сальмонела була в яйцях, придбаних на ринку.

Віталій Прокопенко
Ігор Кравцов

Серед пацієнтів із інфекційними захворюваннями минулого тижня – хворі на скарлатину, вітрянку та мононуклеоз. На кір захворіла одна дитина. Вона не була щеплена. Хворій дитині ще не виповнилося два роки. У січні вона була на виставі у цирку «Кобзов» в столиці, де і могла підхопити інфекцію.

Матеріалу для щеплення проти кору у броварських медзакладах немає. За словами головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги Ігоря Кравцова, прищеплювальний матеріал місто повинно незабаром отримати. Скільки доз вакцини передадуть Броварам, поки невідомо.