WTF?
     
Омбудсмен вимагає у Сапожка пояснень щодо доступу до суспільно важливої інформації про технічний стан ДНЗ «Золотий ключик»

Представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини звернувся з проханням до міського голови Броварів Ігоря Сапожка пояснити, чому його підлеглі з відділу освіти не вважають публічну інформацію про технічний стан дитячого садка такою, що становить суспільний інтерес. Копію листа, якого представник Омбудсмана направив мерові Броварів, оприлюднено на сайті «Ні корупції!» (проект Інституту масової інформації), передає «Детектор медіа».

Омбудсмен просить пана Сапожка забезпечити надання пояснень щодо безкоштовного ненадання запитуваної інформації про технічний стан дитячого садка, а також повідомити, чи були предметом суспільної дискусії питання стану приміщення дитячого садка «Золотий ключик».

За повідомленням «Ні корупції!», після направлення відповідного запиту в Управління освіти і науки Броварської міської ради там виставили рахунок на оплату надання публічної інформації. Видання при цьому зазначає, що є норма закону про те, що інформація, яка становить суспільний інтерес, надається безкоштовно незалежно від кількості сторінок.

Тоді «Ні корупції!» направив скаргу Уповноваженому з прав людини стосовно ненадання правлінням освіти Броварської міської ради у відповідь на запит про доступ до публічної інформації, документів, що становлять суспільний інтерес, а також вимоги необгрунтованої вимоги сплатити близько 200 грн за надання інформації, яка має надаватися безкоштовно.

Нагадаємо, ремонтні роботи на території ДНЗ «Золотий ключик» (вул. Героїв УПА, 3А) тривали від серпня. Заклад був в аварійному стані. На час проведення робіт вихованців садочка розподілили по інших ДНЗ міста. Старші діти вимушені були ходити до дитсадків «Катюша», «Ромашка», «Теремок», «Золота рибка» та «Джерельце». Деякі малюки, особливо наймолодші, увесь час знаходилися вдома. Кінцевий термін закінчення капітального ремонту не називали.