WTF?
     
Броварам не загрожує спалах кору: вакциновано понад 90% населення міста

Попри спалах кору в столиці, у Броварах епідеміологічна ситуація благополучна. Минулого тижня зафіксували 2 випадки кору – захворіла 4-річна дитина та її матір.

Про це повідомив керівник Броварського райвідділу лабораторних досліджень Віталій Прокопенко під час сьогоднішньої оперативної наради.

За словами Віталія Артемовича, спалаху кору у Броварах не може бути. Активно проводиться профілактика. Щеплення зробили 93% населення міста. Крім того, вже майже місяць у Броварах діє наказ, згідно з яким невакцинованих дітей не приймають до дитячих садочків.

Віталій Прокопенко
Ігор Кравцов

Вакциною проти кору місто поки забезпечене. Головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов заспокоює: Бровари – єдине місто у Київській області, де залишився матеріал для щеплення. Минулого тижня 300 доз вакцини передали до Борисполя. У Броварах лишилося 600 доз прищеплювального матеріалу. Діти можуть безкоштовно пройти вакцинацію у поліклініці. Дорослим за щеплення від кору треба платити. Робити повторну вакцинацію не потрібно.

Очільниця відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби в Броварському районі Олександра Вакарчук додала, що спалахи кору мають циклічний характер і відбуваються кожні 5-6 років. Нині саме такий період.

Олександра Вакарчук

 

Зазначимо, торік у Броварах зареєстрували всього 10 випадків кору. Восени одразу троє дітей з родини ромів одночасно захворіли на кір. Діти заразилися від інфікованих знайомих у Борисполі, у яких гостювали. Епідемії кору у другій школі, в якій навчаютьс хворі, вдалося уникнути, адже учні не відвідували навчальний заклад за 10 днів до того, як їм встановили діагноз.