WTF?
     
Ветерани АТО ініціювали закладення пам'ятника загиблим

 14 жовтня на Майдані Свободи було закладено перший камінь під пам'ятник полеглим у зоні АТО броварчанам. Ініціаторами ідеї виступили самі ветерани антитерористичної операції, на їхню думку влада за для цього нічого не робить, тому вони вирішили зібрати на заході як політичні так і громадські сили, що можуть посприяти виготовленню пам'ятного знаку, а після цього встановити й сам пам'ятник. Організатори запросили людей не лише на закладення першого каменя, а й на дискусію - власне, що ж це повинен бути за пам'ятник? Нам вдалося поспілкуватися з офіційним оратором заходу, ветераном АТО, Володимиром Кузнєцовим.

 

- Доброго дня. Пане Володимире, як ви бачите цей пам'ятник, це має бути обеліск, стела, бюст або плита з іменами всіх полеглих?

- На мою думку, тут повинні бути імена всіх загиблих. У Броварах загинуло четверо чоловіків, які брали участь в АТО.

- На ваш погляд, на пам'ятнику повинні бути висічені імена корінних броварчан, або тих, хто був мобілізований від Броварів? Я маю на увазі внутрішніх мігрантів та переселенців.

- Я думаю, що тут повинні бути імена всіх. 

   

- Чи є якісь здогадки скільки буде коштувати пам'ятник?

- За ціну я не можу сказати, але можу сказати одне, будемо залучати людей, які погодяться працювати з нами на некомерційних засадах.

Я так розумію, що на владу ви не сподіваєтесь.

- На цю? Звісно ні.

- Чому?

Розумієте, ось поруч стела, яку було встановлено на честь загиблих людей на "Майдані", влада лишилась осторонь - усе силами небайдужих людей. Звісно розмови про встановлення пам'ятника атовцям велися, проте далі розмов справа не пішла. Уже на початку 2015 року, ми зрозуміли, що потрібно діяти самим.

- Яким чином проводитиметься дискусія що до вигляду пам'ятника? 

- Будемо підключати ЗМІ, виносити обговорення на загал.

   

 Спочатку слово надали учасникам бойових дій, потім виступили політичні діячі та громадські активісти. Усі висловились у підтримку даної ініціативи. Ми також вирішили долучитись до дискусії та задали учасникам бойових дій одне питання.

- На пам'ятнику повинні бути імена виключно корінних броварчан?

- Так, - переконує нас Андрій - для усіх учасників є пам'ятник на Андрївському спуску, а тут повинні бути лише імена броварчан.

 

- Я вважаю інакше, - говорить Арей. - Почну з відступу. Усі видатні полководці казали: "хочеш перемогти, уклади перемир'я". Зараз якраз це відбувається, я витримав два перемир'я - в Іловайську й у Дебальцевому, зараз триває третє. Цей пам'ятник не для нас, не для загиблих, а для наших дітей, щоб вони не повторювали наших помилок. Питань багато, на мою думку, тут повинні бути висічені ім'я усіх полеглих, я також не корінний броварчанин, але ж ми воюємо не за Бровари, а за всю Україну. Тому, не дай Боже, але кожний мобілізований від міста, має повне право бути в списках.

 

 Після виступів організаторів, присутні заспівали гімн, та поклали квіти до пам'ятної дошки. Під час заходу одне ми дізнались достеменно - більшість присутніх вважає, що на пам'ятнику повинні бути імена полеглих, а от як саме він буде виглядати вирішить громада.

 

 Далі організатори запросили відвідати виставку картин і світлин, на яких застигли події, люди часів козацької доби, Світових війн, "Майдану" та сьогоденної війни. 

- Дивись, - говорить мама своїй донці, вказуючи на світлину з чорною стрічкою - це ж наш знайомий

  

 З Майдану Свободи люди йшли не те щоби засмучені, але приголомшені. Організатори дали привід нам усім замислитись, і не лише над тим, через що українці проходять зараз, але й про історичний шлях нації взагалі.