WTF?
     
Суд поновив на посаді одного з керівників поліції, якого вважали причетним до перестрілки в Княжичах

Окружний адміністративний суд Києва поновив на посаді колишнього начальника карного розшуку ГУ Нацполіції в Києві Леоніда Куряту, звільненого через причетність до перестрілки в Княжичах.

Про це йдеться в рішенні суду, передають "Українські новини".

Суд частково задовольнив позовні вимоги Куряти. Той стверджував, що був безпідставно звільнений у січні 2017 року, оскільки в його  діях не було ознак дисциплінарного проступку.

Позивач також зазначив, що вважає незаконним службове розслідування за фактом перестрілки в Княжичах.

Розглянувши справу, суд прийшов до висновку про часткову обґрунтованість позовних вимог. Суд зазначив, що, згідно з планом проведення поліцейської операції в Княжичах, Курята не був призначений старшим групи правоохоронців або старшим з проведення всієї операції.

"Як зазначив сам позивач, він вважав своїм обов'язком взяти участь у запланованих і затверджених начальником ГУ слідчо-розшукових заходах, в яких передбачалася участь його безпосередніх підлеглих Управління кримінальної розвідки, про відповідне кримінальне провадження йому стало відомо в ході оперативних нарад у начальника ГУ НП в Києві Крищенка А.Є. ", – сказано в постанові суду.

Суд вирішив, що Курята не був уповноважений здійснювати контроль за діями поліцейських в Княжичах.

В результаті суд визнав незаконним рішення Нацполіції про проведення службового розслідування, визнав незаконним і скасував наказ про звільнення Куряти.

Згідно з рішенням суду, Курята буде негайно поновлений на посаді начальника карного розшуку поліції Києва. Нацполіція також зобов'язана виплатити підозрюваному 104 тисячі гривень заробітної плати за час вимушеного прогулу.

В результаті перестрілки були вбиті 5 поліцейських.