WTF?
     
Свято наближається: де, як і за скільки можна купити новорічне дерево у Броварах

До Нового року лишається все менше часу, а ще стільки всього треба встигнути. Броварчани активно готуються до свята. Одні складають меню для новорічного столу, другі бігають містом у пошуках оригінальних подарунків, треті вагаються між живою та штучною ялинкою. На щастя, обирати є з чого. Асортимент місцевих ялинкових базарів може потішити навіть вибагливого покупця.

Журналісти «AtBrovary» проаналізували ринок новорічних дерев у Броварах, співставили їхню ціну і якість, аби ви обрали для себе найкращий варіант.

За даними Броварської міськради, ялинкові базари у місті працюють у всіх районах міста. Торгувати хвойними деревами офіційно дозволено в 11 торгових місць. Адреси, за якими цьогоріч продають новорічні дерева, ми публікували раніше.

Ялинкові базари у Броварах відкривалися ще від початку цього тижня, оскільки багато хто полюбляє ставити новорічне дерево до Дня Святого Миколая. Від офіційного початку торгівлі минуло 9 днів, та новорічно-різдвяні ярмарки за деякими адресами не знайти і досі. Найменше пощастило жителям Торгмашу. Майданчики для розміщення базару облаштували, але ялинок так і не завезли. Торгують соснами біля «Броварського ринку» (вулиця С. Москаленка). Офіційно дозволений майданчик має знаходитися за двісті метрів, однак там немає і натяку на ярмарок. Етикеток на деревах ми не помітили, та продавці запевняють, всі сосни були зрізані легально. Коштують хвойні від 100 до 500 гривень.

Поблизу магазину «АТБ», що на вулиці Ярослава Мудрого, – одразу два торговельні майданчики. З'явилися вони лише у суботу, 23 грудня. Та й наступного дня торгівля тут не пожвавішала. До дванадцятої ранку весь асортимент складали 10-15 хвойних, висотою до двох метрів. Після обіду підвезли ще дерев і броварчани купували їх ледь не з вантажівки. Ціни на ялини та сосни такі само, як і в інших районах міста.

Найбільший асортимент новорічних красунь пропонують продавці, які торгують вздовж огорожі парку «Перемоги» (вулиця Героїв Небесної Сотні). Ось тут головний атрибут Нового року, як-то кажуть, на будь-який смак: живі та штучні, ялини та сосни, дерева у горщиках й гілочки. Середня вартість новорічних дерев коливається від 100 до 600 гривень. Наприклад, метрову ялинку можна буде за 90-100 гривень, а двометрова красуня обійдеться в 250-350 гривень. Маленька штучна ялинка (до 100 см) обійдеться у 100 гривень, середня (120-180 см) - від 400. Та це лише приблизні ціни, бо завжди можна домовитися про знижку. Одні продавці готові зменшити суму на 50 гривень, а інші - на кілька сотень. За пакування грошей майже не беруть.

За словами місцевих підприємців, дерева привозять з лісництв Чернігівської області, а деякі – з Броварського району. Усі сосни та ялини вирубані законно. Етикетки є на більшості новорічних красунь. Продавці кажуть, що мають ярлики на всі дерева, просто не встигають їх чіпляти. Та на вимогу покупця одразу наклеять.

Не бракує покупців на ялинковому ярмарку, що розташувався поблизу бювета на вулиці Короленка. Ялинки і сосни сюди привозять переважно з Чернігівщини. Ціна, кажуть підприємці, залежить від якості, висоти, форми, пишності та кольору гілок дерева. Є тут і метрові новорічні красуні за 80 гривень, а є й п'ятиметрові за півтори тисячі. Ще в суботу ми не могли полічити увесь товар, а в неділю продавці вже розпродавали залишки.

- Це й не дивно, бо вже останні вихідні. Люди дочекалися піку сезону. Приходять і приїжджають до нас з усього міста, - каже продавчиня.

Обираючи новорічну красуню, звертайте увагу не лише на його вартість. Часто продавці просять меншу суму за відверто не найкращі дерева. Стовбур свіжої ялини, наприклад, повинен бути прямим і без тріщин. Обідок на зрізі говорить про те, що дерево зрубали давно, а значить, служитиме воно ван недовго. У свіжозрізаного дерева голки мають яскраво-зелений колір. Сіруватий відтінок може свідчити про те, що раніше дерево було інфіковане. Свіжа сосна – колюча та пружна, а ялина – смоляниста. Спробуйте вдарити дерево об землю – голки не повинні обсипатися.

Зазначимо, легально вирубані та екологічно чисті дерева повинні мати спеціальну самоклеючу стрічку з індивідуальним номером або штрих-кодом. Увівши номер на сайті Держагенства лісових ресурсів України, можна буде перевірити, чи законно зрубане дерево. За кодом можна дізнатися місце і дату зрубу. Якщо коду немає – ялинка вирубана незаконно.

Якщо не хочете після зимових свят збирати по всій квартирі голки дерев, оберіть штучну ялинку. Вона прикрашатиме ваш будинок не один рік. Купити штучне дерево можна не тільки на ялинкових ярмарках, а й у супермаркетах, торговельних центрах або онлайн. Ціна залежить від матеріалу, країни виробника та розмірів.