WTF?
     
Суперечлива варта: депутати проголосували проти створення муніципальної охорони у місті

Комунального підприємства «Муніципальна варта» у Броварах не буде. Після чергового розгляду питання на сесійному засіданні депутати міськради проголосували проти створення нової охоронної структури.

На розгляд виносили проект, що передбачав «затвердження статуту, кошторису та програми забезпечення створення і діяльності комунального підприємства». Однак як повідомив ініціатор проекту депутат Юрій Скотніков, з розгляду зняли штатний розпис і кошторис. «Зараз ми вирішуємо, чи потрібна муніципальна охорона нашому місту», - вказав Скотніков.

Під час перерви між засіданням у залі почепили плакат із написом «Подаруйте пану меру власну армію за 11 000 000 на Новий рік». Коли перерва скінчилася і до зали зайшов міський голова, плакат зняли. Сапожко запевнив, що йому «армія не потрібна». Треба зробити так, щоб у місті було безпечне. За словами мера Броварів, у парку «Перемога» виривали 10 лавок і підпалили у вбиральні. Ігор Сапожко зазначив, що за той час, коли влітку у парку функціонувала охорона, не трапилося ні одної крадіжки.

Депутати, які виступали проти створення «Муніципальної варти», погодилися, що місто має бути безпечним. За словами Євгена Гредунова, треба розглянути інші варіанти забезпечення охорони в Броварах. Одним із шляхів вирішення проблеми може бути патрулювання міста на платних засадах. «Ефект від патрулювання є. Але його фінансова невигідна. Для цього не треба створювати комунальне підприємство», - сказав Євген Гредунов.

Нагадаємо, у 2016 році місто охороняли патрулі. Тоді цим займалася охоронна фірма «Комкон». З місцевого бюджету було виділено близько 250 тисяч гривень на пальне для патрульних автомобілів.

Олег Берестовий згадав про програму «Безпечне місто», якою передбачено встановлення камер відеоспостереження у Броварах. Вадим Андрієвський запропонував відкласти створення підприємства, поки на найвищому державному рівні не вирішать питання муніципальної охорони.

Представники БПП у міській раді говорили про пропозиції та зауваження фракції до проекту рішення. «Солідарність» пропонувала виділення необхідного фінансування за програмою «Безпечне місто» для встановлення достатньої кількості відеокамер. Крім того, пропонувалося у разі потреби залучення членів громадських формувань із власними авто до спільного патрулювання з представниками правоохоронних органів.

Зрештою, депутати не підтримали внесення змін до проекту рішення і на голосування винесли його початкову редакцію. «За» проголосували 12 депутатів, Ігор Сапожко та його заступник Петро Бабич. Семеро голосували «проти» і стільки ж утрималися. Шестеро депутатів не взяли участь у голосуванні.