WTF?
     
У пам'ять про загиблих від голоду: як у Броварах вшановували жертв геноциду

  Учора, 25 листопада, броварчани згадували жертв Голодомору. На території храму Покрови Пресвятої Богородиці провели меморіальні заходи. О 16:00 відбулася загальнонаціональна хвилина мовчання.

  День пам’яті жертв голодоморів — щорічний національний пам'ятний день, що припадає на четверту суботу листопада. В Україні його запровадили у 1998 році, згідно з указом тодішнього президента Леоніда Кучми.

  Протягом десятиліть про вбивство українців штучним голодом мовчали. Прихильники радянщини запевняють, що багато селян загинуло не від голоду, а від банальної хвороби. У той же час уряд СРСР відхиляв будь-яку допомогу з-за кордону голодуючим в Україні. Радянська влада забороняла усілякі згадки про голод. Лише у 2004 році Голодомор було офіційно визнано геноцидом українського народу.

  Зранку 25 листопада у церквах Броварів проводили поминальні богослужіння. Самі ж урочистості до Дня пам’яті жертв Голодомору пройшли на території храму Покрови Пресвятої Богородиці. Настоятель храму отець Михаїл провів панахиду та прочитав молитву за жертвами геноциду.

  — Брат, який сьогодні чомусь називає себе старшим, говорить, що Голодомору не було... У ці дні треба йти додому і розказувати про голод. Бо історія має властивість повторюватися, — сказав священик.

 Броварчани підходили до меморіалу зі свічками і квітами у руках; запалювали свічу у лампадках. Потім усе це підносили до підніжжя пам’ятника. Кожен із присутніх по черзі підходив до пам’ятника та згадував жертв Голодомору. Броварчани розділили один з одним хлібину. Шматок поклали і для полеглих від геноциду.

  Присутні розійшлися ще до загальнонаціональної хвилини мовчання о шістнадцятій годині. Хвилиною мовчання жертв геноциду українського народу вшановували біля меморіалу священнослужителі храму.

  Нагадаємо, що 21 листопада Бровари разом з усією України відзначали День Гідності та Свободи. У Броварах цього дня провели низку урочистих заходів. Вранці до місць поховань воїнів АТО на новому кладовищі по вул. О. Онікієнка поклали квіти. Надвечір на Майдані Свободи запалили свічки пам’яті за загиблими під час Революції Гідності.