WTF?
     
Вікторії Кузьміній, яка після пологів у БЦРЛ понад рік боролася за власне життя, пересадили нирку

Броварчанка Вікторія Кузьміна, яка після народження другої дитини понад рік боролася за власне життя, повернулася додому після трансплантації нирки. Сьогодні жінка призвичаюється до життя разом з родиною поза лікарняними стінами.

Нагадаємо, у травні минулого року жінка народила хлопчика у Броварському пологовому будинку. Вікторії лікарі зробили кесарів розтин. Після операції у породіллі почалися серйозні проблеми зі здоров’ям. Майже півтора року Вікторія провела в лікарнях, де пережила не одне хірургічне втручання.

Додому Вікторія повернулася лише цього тижня. Попередні 3 місяці жінка провела в Інституті хірургії та трансплантології імені Шалімова. У серпні вона перенесла операцію з видалення пролежнів. Через два місяці, 31 жовтня, Вікторії пересадили нирку. Донором стала мама броварчанки.

Вікторія говорить, лікарі весь час відкладали трансплантацію. Призначити остаточну дату операцію не могли через постійний жар. Траплялося, що температура піднімалася до 40 градусів. Лікарі вважають, Вікторія «сама спричиняла жар». Страх, втома, біль та хвилювання негативно вплинули на організм. Жар зник так само несподівано, як і з'явився. Вікторія разом із матір'ю пройшли повну підготовку до операції. І лікар відпустив жінку додому, де вона змогла відсвяткувати день народження доньки Евеліни.

Коли до операції лишалися лічені дні, Вікторію охопила паніка. Матір броварчанки була, навпаки, спокійною.

– Я сумнівалася, що взагалі переживу цю операцію. Боялася повторного інсульту. Постійно плакала, нервувала. Мама не боялася, тільки чекала. Вона більше хвилювалася за мене, як я перенесу операцію, - розповідає жінка.

Чотири години Вікторія провела на операційному столі. Крім власне трансплантації, медики прибрали спайки і видалили новоутворення біля хребта. Операцію проводили троє хірургів: Владислав Закордонець, Андрій Малик і Рубен Заграб'ян. Вікторія дякує їм за те, що подарували можливість повернутися до нормального життя.

Після трансплантації жінка опритомніла в реанімації, де була з мамою. «Я просила лікарів залишати штору відкритою, щоб бачити маму», зізнається Вікторія. Її мама тяжко виходила з наркозу. Тиждень їй було боляче підніматися з ліжка. Медики говорять, нелегко буде ще півроку.

З часом покращає і Вікторії. Втім все подальше життя вона змушена приймати медикаменти. Пачка одного препарату коштує до півтори тисячі гривень. Цього Вікторії вистачає всього-на-всього на 5 днів. І це лише один медикамент. Через чотири місяці частину ліків відмінять і додадуть ще два препарати.

Кожен ранок матері двох дітей починається не з турбот за маленьким синочком, а з ліків. Їх Вікторія приймає десятками щодня в один і той самий час.

– Я вже звикла до цього режиму. Пам'ятаю, коли, що і як приймати, - говорить жінка.

Лікування має ряд недоліків. У Вікторії почалися проблеми зі шкірою, з зором. Крім того, медикаменти суттєво пригнічують імунітет організму. Будь-який вірус може знов вкласти жінку на лікарняне ліжко. Через це лікарі суворо заборонили Вікторії тримати вдома тварин (навіть риб), рослини, займатися садівництвом.

Про спорт, який до пологів був частиною життя Вікторії, на рік можна забути.

– Хотіла повернутися в фітнес, але тепер, мабуть, спорт доведеться закинути, - додає броварчанка.

Однак найбільше Вікторія переймається через те, що може одного дня залишитися без ліків. Поки запас препаратів у неї є. Однак невдовзі він закінчиться. Людей після трансплантації усіма необхідними медикаментами забезпечує держава. За словами броварчанки, вона знає багатьох осіб, які від березня не отримують ліків. Хоча в аптеках препарати є і їх можна замовити.

Увесь час, що Вікторія провела в Інституті ім. Шалімова, її підтримував медперсонал лікарні. Жінка каже, що безмежно вдячна анестезіологу Роману Андрійовичу, який завжди міг розрадити, заспокоїти, знайти спільну мову. Крім того, Вікторія дякує медсестрам Оксані Івашко та Ользі Губайдуліній, які весь час турбувалися за неї.

  

Фінансово родині допомагав чоловік, ім’я якого вони не називають. Він вже став для родини близьким другом. Жінку, як і раніше, підтримують рідні й знайомі. Тепер Вікторія сама наглядає вдома за маленьким Ельдарчиком. 
Тепер можна видихнути з полегшенням - помилку броварських лікарів виправили підтримка та молитви рідних, друзів та просто небайдужих людей зі всієї України. Редакція "At Brovary" бажає Вікторії та її сім'ї нарешті забути про ті жахливі місяці та побажати міцного здоров'я.

Фото автора та зі сторінки Вікторії у соцмережі