WTF?
     
У Броварах з 16-го поверху обірвався ліфт, в якому були п'ятеро пасажирів

У Броварах в багатоповерхівці обірвався ліфт із п'ятьома пасажирами у кабіні. Інцидент стався ввечері у понеділок, 20 листопада, в будинку на вулиці Київській, 245 (ЖК «Лісовий квартал»). Про падіння ліфта броварчани писали у Facebook. Адміністрація комплексу цю інформацію підтверджує. Те саме говорять і мешканці будинку.

У повідомленні вказано, що випадок трапився у другому під'їзді будинку. Втім, як з'ясували наші журналісти, ліфт обірвався в першому.

Консьєржка Тетяна розповідає, що не була на зміні, коли трапився інцидент. Подробиць жінка не знає. Говорить лише, що ліфт вже оглядали фахівці.

Журналісти "AtBrovary" поспілкувалися з броварчанкою, яка була в ліфті у момент падіння. Жінка не хоче розголосу тому, воліла б не називати своє ім'я. Вона розповідає, що ліфт опускався з 20-го поверху. У той час в підіймачі було 4 осіб. На 16-му поверсі зайшла ще одна пасажирка. Коли вона натиснула на кнопку 11-го поверху, ліфт наче підстрибнув.

- Зовнішні двері зачинилися, а внутрішні залишалися відчиненими. І ми бачили, як падаємо, - сказала очевидиця події.

Ліфт зупинився між 7 і 8 поверхами. Внутрішні двері зачинилися, і люди були замкнені в приміщенні. Один із пасажирів зателефонував консьєржці. Та викликала аварійну службу. Ліфтер приїхав на виклик швидко, хвилин за десять. Спершу підіймач відкрили на восьмому, однак через те, що ліфт застряг між поверхами, пасажири не змогли вибратися. Людям вдалося вийти з ліфта, коли його відчинили на 7-му поверсі.

Сумарна вага пасажирів, які на той момент були у кабіні ліфта, - майже 360 кілограмів. Для сучасних підіймачів ця вага є гранично допустимою. Якби було б перенавантаження ліфту, то ліфт б не почав рухатись, а якщо б і обірвався, то не пролетів би у вільному падінні 9 поверхів.

Жінка говорить, після інциденту ніхто з адміністрації житлового комплексу, представників виробника чи ліфтового сервісу з нею не контактував.

Найімовірніше, відбулася екстрена зупинка і спрацював механізм захисту. Через що ледь не загинули пасажири, тепер з'ясовують експерти. За словами представника адміністрації житлового комплексу, сьогодні ситуацію вивчали фахівці. Усі виявлені неполадки обов'язково усунуть. А поки ліфт тимчасово не працюватиме.