WTF?
     
Голова Броварської федерації шахів познайомив дітей з шаховими фігурами

У Броварах започаткували серію безкоштовних занять з шахів для дітей та дорослих. Перший майстер-клас для новачків пройшов минулими вихідними у вільному просторі «Green space». Знайомив містян із шахами майстер спорту України, голова Федерації шахів Броварів Семен Гребенюк.

Навчитися чомусь новому на майстер-класі зібралося з десяток охочих. Батьки, які привели на заняття своїх дітей, також залишалися і залюбки слухали лектора. Наші журналісти і самі повчилися грати в шахи.

Знайомство з шаховими фігурами відбувалося не на справжній шахівниці, а в спеціальній онлайн-панелі для аналізу ігор. Семен Гребенюк пояснює, ресурс запам’ятовує кожен хід гравця. Коли віртуальна партія закінчується, можна проглянути усі ходи і провести «роботу над помилками». Це як у футболі, коли спортсмени після матчу переглядають запис гри.

Голова місцевої федерації шахів Семен Гребенюк запевняє, це було лише перше заняття. Планується цілий цикл таких майстер-класів не лише для новачків. Заняття проводитимуть для броварчан з різним рівнем підготовки. Поки не відомо, чи будуть такі семінари щотижневими.

Журналісти «AtBrovary» розпитали Семена, що ж змінилося у Броварах майже за рік роботи федерації шахів. Основне, чого вдалося досягнути, люди зрозуміли, що для дітей шахи корисні. Цікавість броварчан до цієї гри зростає просто у геометричній прогресії. Так, нещодавно у місті запрацював новий дитячий шаховий клуб (бульвар Незалежності, 14). Крім дітей, двері клубу відчинені і для дорослих шахістів.

Зазначимо, Федерація шахів Броварів була організована в останні дні 2016 року. На її створення пішло майже три місяці. Федерація знаходиться у приміщенні шахового клубу (бульв. Незалежності,2).

Семен, не приховуючи радості, говорить, що у школах почався справжнісінький «шаховий бум». Освітяни усвідомили, що потрібно додатково тренувати пам’ять та інтелект учнів. Тепер у навчальних закладах після основних уроків проводять ще й заняття з шахів. Відвідувати чи не відвідувати такий факультатив, обирають самі діти.

За навчання школярів беруться не лише місцеві тренери і викладачі. «Люди спеціально приїздять з Києва, з Ніжина, щоб тренувати броварських дітей», - розповідає пан Гребенюк.

До цьогорічного Дня святого Миколая федерація планує провести шаховий турнір серед дітей. Подробиці майбутнього заходу Семен поки не розкриває. Не за горами і щорічний дорослий чемпіонат. Однак на його підготовку потрібно значно більше сил і часу.