WTF?
     
ДТП за участю броварської карети швидкої допомоги: нікому не потрібні постраждалі фельдшери

Фельдшери, які пропрацювали в броварській лікарні 27 років, потрапивши в аварію, наткнулися на стіну непорозуміння власного керівництва. В аварію медики потрапили ще 19 жовтня. Тиждень фельдшери Сенчук Оксана та Кравченко Людмила не могли домогтися від адміністрації лікарні матеріальної допомоги, а за тиждень перевелися до інших медзакладів.

Того дня фельдшери як завжди везли хворого до Броварської ЦРЛ. Їхали з виклику у Семиполках. Близько 14:20 швидка забрали хворого з проривною виразкою шлунку. А менш ніж за півгодини жінкам і самим знадобилася медична допомога.

Сенчук Оксана Леонідівна
Кравченко Людмила Володимирівна

Аварія сталася близько 14:40 на перехресті вулиць Київської та Чорновола. Оксана згадує, що перед зіткненням бачила, як легковик виїжджав з ряду транспортних засобів. «Жінка на червоній машині робила маневр. Я тоді зрозуміла, що вона летить просто на нас і удару не минути», – розповідає фельдшер. Легковик справді зіткнувся з автомобілем швидкої. Від удару жінок відкинуло назад. Людмила, падаючи, сильно забилася головою об переділку. Оксана впала просто на неї. Чоловік, якого везли в лікарню, не травмувався, бо був на ношах. Водій швидкої також не постраждав. Транспортному засобу не пощастило. Розбитий автомобіль швидкої і сьогодні стоїть під стінами будівлі екстреної допомоги.

Людмила одразу відчула різкий біль у голові. Викликали швидку та поліцію. Допомоги лікарів чекати не стали. Людмилу забрав автомобіль сільської медицини, який проїжджав повз. Її напарниця під’їхала пізніше.

Подробиць автопригоди у поліції не хочуть розголошувати. За словами прес-секретаря Броварського відділу поліції Юлії Барабаш, повідомлення про ДТП за участю автомобіля швидкої було зареєстровано до журналу єдиного обліку. За цим випадком проводиться перевірка.

Людмила згадує, коли приїхала на приймальний покій, до неї вийшов завідувач відділення Сергій Миколайович. Він дав жінці пакет із льодом, виписав направлення на рентген черепа, оглянув Оксану. Нейрохірурга, який насамперед мав би обстежити постраждалих фельдшерів, довелося чекати кілька годин, бо той нібито був на операції. Нейрохірург оглянув жінок лише після того, як ті зателефонували до міськради.

Збіглися інші лікарі. Прийшов завідувач травматологічного відділення. Медсестра принесла направлення на МРТ із 50-відсотковою оплатою. Наш Роман Вікторович (головний лікар екстреної медичної допомоги, – прим. авт.) теж був у приймальному відділені, походив, поговорив по телефону і все. Запевняв, що завтра все зроблять, – каже Людмила.

Т.в.о. головного лікаря БЦРЛ Григорій Павлін відмовився допомагати фельдшерам з лікуванням. «Ми хотіли, аби нам за 27 років роботи у швидкій хоча б безкоштовно зробили МРТ. Григорій Іванович сказав, що зі своєї кишені платити не буде. А центр, який робить МРТ, орендує в лікарні приміщення», – пояснюють постраждалі медсестри.

Жінок поклали до ангіоневрологічного відділення. Кравченко Людмилі діагностували закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, гематоми, забій голови та грудної клітини. У Оксани – забій м’яких тканин голови, шийного відділу хребта та гематома на правому стегні. Вранці постраждалих  оглянув лікуючий. Того дня приходив і співробітник поліції. Він опитав постраждалих і більше в лікарні не з’являвся.

Одного разу провідати фельдшерів приходила жінка, яка була за кермом легковика. Вона назвала своє ім'я: Алєксєєнко Людмила Миколаївна. Водій взяла на себе провину і сказала, що готова матеріально допомагати постраждалим. Жінка написала розписку, що сплатить за МРТ і навіть залишила свій номер телефону. Але вже наступного дня за цим номером ніхто не відповідав.

Головний лікар екстреної медичної допомоги Рудоквас Роман запропонував підлеглим написати заяву про отримання допомоги на соціально-побутові потреби. А через секретаря передав 450 гривень, 250 з яких Людмила витратила на обстеження у центрі мікрохірургії ока. На другий день до жінок приходив спеціаліст з техніки безпеки. 20 жовтня до фонду соціального страхування факсом надійшло повідомлення про нещасний випадок на виробництві. Але там жодним чином не значилося, що травмувалося кілька осіб. Акт про нещасний випадок досі не оформлений. Людмила та Оксана не можуть отримати відшкодування та отримати допомогу на лікування від установи, якій віддали 27 років свого життя.

– Ми не розуміємо, чому приховується факт виробничої травми. А подробиці ДТП замовчуються, – говорить Людмила Володимирівна.

У вівторок, 24 жовтня, жінки домоглися переведення в інші медзаклади. Тепер Людмила лікується в Бобровицькій ЦРЛ, а Оксана перевелася за місцем проживання у Козелецьку лікарню.

Чоловік, якого в кареті швидкої рятували фельдшери, зараз знаходиться в хірургічному відділенні в дуже тяжкому стані. Його прооперували, вирізали майже половину шлунку.