WTF?
     
Саакашвілі закликав броварчан долучитися до мітингу під стінами Верховної Ради (ВІДЕО)

Екс-голова Одеської області Михайло Саакашвілі побував у Броварах. 16 жовтня, політик виступив перед кількомастами місцевих мешканців на головній площі.

Бровари стали останньою зупинкою політика перед акцією під стінами Верховної Ради, запланованою на 17 жовтня. До того Саакашвілі виступав у інших містах України. Зокрема, 15 жовтня екс-голову Одещини вітали у Харкові.

Послухати пана Саакашвілі зібралися переважно пенсіонери. На Майдан Свободи вони йшли цілеспрямовано. Власне, літнім людям і дісталися найкращі місця у натовпі – біля самого Саакашвілі. На площі були і дорослі, і молодь. Втім вони трималися осторонь.

Поки усі чекали Саакашвілі, публіку розігрівала дівчина, яка українською виконувала відомі пісні. На підтримку політика виступив один із прибічників його руху Ігор Мазур на псевдо «Тополя». Його слова дечим нагадували подальший виступ самого колишнього голови Одещини. Як і Саакашвілі, Мазур називав соратників Ющенка «любими друзями», говорив про інфляцію та критикував чинну владу України. Дісталося на горіхи й тим, хто вже відійшов від «великої політики».

Вони (екс-президент Ющенко та його соратники) прийшли, щоб стати багатшими, жити за тими самими законам, що були до них. Так вони й жили. А потім зробили Януковича прем’єр-міністром і все закінчилося Майданом, – розповів «Тополя» під час свого виступу.

Ігор «Тополя» Мазур – учасник війни в Чечні та Абхазії, де воював на боці грузинів. На початку 2000-х був ув’язнений за заворушення проти тодішнього президента Кучми. У часи Помаранчевої революції Мазур був серед очільників охорони наметового містечка на Майдані Незалежності. Сьогодні «Тополя» перший заступник голови Проводу УНА-УНСО, учасник АТО (командир роти розвідувального батальйону).

Згодом до броварчан вийшов і сам Михайло Саакашвілі. Традиційно промові політика передував гімн України. Екс-голова Одеської області швидко подякував за підтримку містянам, які зібралися на площі, і перейшов до звичної критики влади президента Порошенка.

– Нам обіцяли, що буде війна з корупцією і пересадять кращих друзів. Кращих друзів справді посадили, але посадили на голову народу. Вони казали, що будуть створені корупційні суди. Справи лежать, «любих друзів» ніхто не чіпає. Куди не подивишся – транспорт Кононенка, муніципальна власність Кононенка. В судах – Грановський. Все, що стосується будь-яких інших транзакцій – Березенко. Усі воєнні закупівлі – Гладковський. Це все бізнес-партнери. Тому ми маємо вимагати виконання обіцянок, – заявив Саакашвілі.

Слова політика викликали у броварчан гучні оплески. Так само публіка реагувала і на заклики звернутися до Порошенка.

Саакашвілі агітував долучитися до мітингу 17 жовтня біля Верховної Ради, який ініціює колишній голова Одеської ОДА. Як пояснив політик, учасники протесту вимагатимуть від президента та депутатів ухвалення закону про антикорупційний суд, зміни системи тарифів, і «нормальної» системи виборчого права. Крім того, Саакашвілі виступив за те, аби олігархів Ахметова, Медведчука та Григоришина прибрали від доступу до бюджету.

– Ми повинні нагадати, що нам обіцяли покращення життя, – закликав Саакашвілі.

Згадав Михайло Саакашвілі і позбавлення громадянства, і прорив українського кордону. Екс-голова Одещини наголосив, що до влади повинні прийти нові люди. Саакашвілі готовий їм допомагати, проти депутатом він не хоче бути.

Завершивши свою промову, екс-очільник Одеської ОДА спустився в натовп, де мав відповідати на запитання броварчан. Проте політик тільки пройшовся площею, роздаючи усім охочим автографи. Під вигуки «Міша молодець, все правильно» Саакашвілі сів в автомобіль і поїхав.

Пенсіонери, яких найбільше зібралося на площі, у коментарях журналістам як один відповідали: «Міша все правильно каже». Лише дещиця містян вимагали від політика не лише «красивих слів», а й рішучих дій.