WTF?
     
Початкова школа в обмін на багатоповерхівки: в міськраді затвердили зміни до плану кварталу "Олімпійський"

На Торгмаші з’явиться новий навчальний заклад, передбачений змінами до «Детального плану території другої черги розширення кварталу "Олімпійський"».

Відповідний проект рішення підтримали депутати під час 32 сесії міської ради. «За» проголосував 21 обранець, «проти» – шестеро.

Насамперед зміни визначають будівництво початкової школи на 366 учнів. Але разом із новим навчальним закладом у кварталі «Олімпійський» можуть з’явитися і нові 22-поверхові багатоповерхівки (5000 квартир). Такий «обмін» частина депутатів назвала «відвертою маніпуляцією».

План території, затверджений ще у 2004 році, взагалі не передбачає існування школи на визначеній ділянці. Тут мали будувати будинки на 16 і поверхів. Забудовник вже звів вищі багатоповерхівки. За словами головного архітектора Лілії Рибакової, дозвіл на будівництво 22-поверхових будинків наданий в рамках чинного законодавства, а проект відповідає ДБН (державним будівельним нормам).

Разом зі збільшенням поверховості будинків, зросте кількість населення кварталу. Тоді однієї школи на 366 учнів може не вистачити. Перевести усю початкову ланку ЗОШ №2 в нове приміщення неможливо й зараз. Адже, за словами керівника Управління освіти Оксани Мельник, у 1-4 класах другої школи нині навчається приблизно 600 учнів. Тому до нової будівлі зможуть перейти тільки учні перших і других класів.

Депутати побоювалися погоджувати зміни, бо станом на сьогодні немає гарантій того, що забудовник стримає своє слово і у Броварах з’явитися нова школа.

Під час обговорення загадали і про пожежну безпеку. Дістатися горішніх поверхів автомобілям ДСНС буде складно.

Зазначмо, після затвердження Детальний план території стане основним документом, за яким надаватимуть містобудівні умови та обмеження на проектування об'єктів, розташованих у межах проекту.