WTF?
     
Рятувальники виявили у броварських школах десятки порушень протипожежної безпеки (ВІДЕО)

Навчальні заклади Броварів не пройшли перевірку пожежників. Ревізію вирішили влаштувати батьки учнів, стривожені трагедією в дитячому таборі в Одесі. Про це йдеться в сюжеті Вікна-новини.

Інспекція зібралася на прохання голови місцевої Асоціації батьків Ігоря Романенка. Він каже, жоден навчальний заклад Броварів не обладнаний протипожежною сигналізацією.

Побачивши людей з камерами, у третій школі оголошують евакуацію. Директорка навчального закладу Людмила Повстяна не проти перевірки. Однак школа до перевірки виявилося не готовою. Ще на подвір’ї пожежники помічають порушення: дерев’яні конструкції не оброблені захисним розчином, немає адресних вказівників. Показувати підвальні приміщення пані Людмила відмовляється. Позиція жінки стає зрозумілою, коли інспекція потрапляє до підвалу. Електропроводка тут в жахливому стані. Крім того, підвал переніс пожежу. Хоча директорка не пригадує жодної пожежі за 20 років роботи у закладі. Людмила Повстяна обіцяє, до опалювального сезону все виправлять:

- Чітко вказані терміни до 1 жовтня. Ми працюємо над цим, воно ж не може зробитися за 1 день.

Віталій Мойшевич, який інспектує навчальні заклади, каже, всі порушення зазначив у своєму звіті ще в серпні.

- Загалом 28 порушень було виявлено. Керівника притягнули до адміністративної відповідальності, - говорить Віталій.

За порушення протипожежних норм директорка мала заплатити 102 гривні штрафу.

У броварській п’ятій школі біда з евакуаційними виходами. Двері з їдальні замуровано, а зі спортивної зали – замкнуто. Піднятися можна сходами з чорного входу, але вони ведуть в глухий кут. Директор школи Павло Федоренко пояснює, що евакуаційні двері позамикали за його наказом, «щоб діти не бігали». Ідея керівника закладу суперечить протипожежним нормам.

Заступниця керівника Управління освіти Тетяна Стельмах упевнена, що до 1-го жовтня порушення не усунуть. Жінка обіцяє проконтролювати порушення наступного року. За словами пані Стельмах, директори самі повинні просити гроші на системи убезпечення від вогню, але вони цього не роблять.

Відео: Вікна-новини