WTF?
     
Броварчанка Наталія Колбасинська потребує фінансової допомоги, аби нарешті стати на ноги (збір коштів призупинено)

Броварчанка Наталія Колбасинська в свої 43 роки може залишитися прикутою до ліжка. Минулого року у жінки на хребті вирізали хондрому – доброякісну пухлину. Відтоді Наталія через ускладнення вже рік не може встати на ноги. Для відновлення потрібна допомога спеціалістів у реабілітаційному центрі. Такий заклад вже знайшли. За півтора тижня там звільняється місце і лікарі готові прийняти броварчанку. Лише одне стає на заваді – два місяці реабілітації коштують 120 000 гривень, яких рідним і знайомим Наталі не зібрати.

Свій діагноз Наталя дізналася випадково. Повернувшись з відпочинку на морському узбережжі, у дівчини підскочила температура, почалося запалення легень. Хворобу лікували у Броварах, а необхідні знімки робили в Києві. Столичні медики й діагностували у Наталі пухлину – треба було як можна швидше оперувати. Однак жінка відкладала хірургічне втручання, аби 1 вересня відвести дитину до школи.

Зрештою, 12 вересня 2016 року у броварській лікарні Наталю нарешті прооперували – вирізали пухлину, через яку жінку могло будь-якої миті паралізувати. Після того броварчанка півтора місяця провела в лікарні. Одразу після операції стався інсульт спинного мозку. Коли Наталю виписали додому, під її будинком щодня чергувала карета швидкої. У прооперованої дівчини зупинялося серце, накопичувалася рідина в легенях, відкачувати яку довелося вже в обласній лікарні. Кожен день там обходився родині Наталі у півтори тисячі гривень. Дуже швидко утворилися пролежні – глибокі криваві рани на стегнах, які не загояться, поки жінка не встане з ліжка. Рахувати, скільки витратила за весь час лікування, Наталія навіть не береться.

Усі сподівалися, що невдовзі жінка відновиться і стане на ноги. Сталося не так, як гадалося. Рідні винуватили місцевих медиків, позаяк вважали, що ті під час операції зачепили нерв. Тільки нещодавно невропатолог із Дніпровської лікарні пояснив, чому Наталія досі не піднялася з ліжка. Виявляється, хондрома затисла спинний мозок і пухлина виконувала функцію нерва. За словами медика, жінка давно повинна була втратити здатність ходити й осліпнути. Якби тоді стався параліч, ніхто і не дізнався б, яка хвороба вбивала Наталію.

Через усі ускладнення жінка втратила дорогоцінний час на відновлення. Дніпровський невропатолог Камілов пояснив, починати реабілітацію требу було максимум за три місяці після операції.

Тільки півтора тижня тому, коли минув рік після операції, броварчанка нарешті сіла в інвалідний візочок. Та досі не може просидіти в ньому бодай кілька хвилин.

Директор реабілітаційного центру, в який має вирушити Наталія, прогнозує 95%, що жінка встане на ноги. Але потрібно довго та наполегливо працювати. Сама броварчанка каже, що готова викладатися на повну. Однак вдома зробити це не вдасться, а на реабілітаційний центр потрібні немалі гроші. Аби відновлюватися в домашніх умовах, треба мати гарного помічника-спеціаліста. У Броварах є реабілітолог, але він може займатися з Наталею тільки двічі на тиждень.

Наталія розповідає, розглядали можливість поїхати й в інші центри. Але в одних надто дорога реабілітація, а в інших – не той напрям діяльності. Тож вибір зупинили на реабілітаційному центрі «Вітал-центр», що знаходиться в селі Андріївка, Чернігівської області. Доба перебування там обходиться у дві тисячі гривень. Наталя має провести в центрі щонайменше два місяці.

Тепер рідні та друзі броварчанки мають лише тиждень, аби зібрати понад сто тисяч на реабілітаційний центр.

- Ми самі не очікували, що нам так швидко нададуть місце. Ми, як друзі Наталі, самі збираємо і допомагаємо грошима. Вона ж не буде просити, соромно, – говорить подруга Наталі Тетяна.

Близько 21:30 1 жовтня Наталія Колбасинська померла від зупинки серця. Перед цим дівчина страждала від високого тиску.

Реквізити для допомоги:

Номер картки ПриватБанк 5168 7555 2996 7529 (збір коштів призупинено)

Колбасинська Валентина Федорівна, мама

Дякуємо всім за допомогу

Копії документів надала редакції "AtBrovary" Наталія Колбасинська