WTF?
     
Без чиновницьких промов: у школах Броварів пролунав перший дзвоник

Сьогодні для тисяч маленьких броварчан пролунав перший у їхньому житті дзвоник. Школи Броварів після літньої перерви знову наповнилися дитячим сміхом. Новоспечені учні вперше сіли за шкільну парту, а одинадцятикласники востаннє вишукувалися на лінійці до Дня знань. Журналісти ATBROVARY навідалися на святкування до Броварської ЗОШ №2.

Для деяких батьків свято почалося ще з заторів на автошляхах. На під’їздах до шкіл ніде було яблуку впасти. Тисняви додавали й автобуси, що також везли школярів на перший дзвоник. Дорогою до Торгмашу автомобілі зупинялися в заторі ще на виїзді зі шляхопроводу по вул. Онікієнка. Все через те, що батьки учнів гімназії ім. Степана Олійника своїми автомобілями перегородили одну смугу руху. Біля другої школи автобуси зупинялися просто на пішохідному переході, порушуючи правила дорожнього руху. Тим хто діставався до школи громадським транспортом було зручно, адже перехід просто навпроти воріт навчального закладу. А-от пішоходам така зупинка маршруток обурила, адже вони наражали себе на небезпеку, переходячи дорогу позаду чи попереду транспортних засобів у непридатному для цього місці.

На шкільних подвір’ях було не краще. Вчителі напівколом вишиковували учнів, а ті весь час гомоніли зі своїми однокласниками. Батьки зайняли місця так, аби бути якомога ближче до своїх дітей. Втім за кілька хвилин до початку святкової лінійки, дорослих відтісняли подалі за спини школярів, аби вони не заважали йти першокласникам. А у другій школі цьогоріч набрали 202 першокласника.

Чимало першокласників змінили шкільну форму на традиційну українську вишиванку. Голови маленьких україночок уквітчували віночки. Дехто поєднав вишиванку з чорною шкільною спідницею чи штанами. В поєднанні з букетами червоних квітів це справляло незабутнє враження. Про гарне вбрання на перше вересня подбали і одинадцятикласниці. Хлопці старшокласники до вибору одягу на перше вересня підійшли не так ретельно.

Коли почалося святкування, сім класів дітей, які сьогодні вперше сіли за шкільну парту, разом із своїми першими вчителями пройшли колом і зайняли місця на подвір’ї. Більшість першокласників були розгубленими, хоча й розуміли, що сьогодні їхнє свято. Деякі діти шукали в натовпі очі батьків, позіхали та розмовляли з новими друзями. Зрештою, першокласники по-дорослому витримали тридцятихвилинну шкільну лінійку.

Після цього учениці в святкових вишиванках виконали пісню про школу. З привітальним словом виступив директор ЗОШ №2 Валерій Кащеєв. Він побажав школярам любити рідну мову, Батьківщину та, звісно, батьків. А своїм цьогорічним випускникам директор зичив вдалого закінчення навчального року, гарних результатів ЗНО і вступу до омріяного ВНЗ. За словами Валерія Миколайовича, цього року школа приймає 1517 учнів.

На святі знайшлося місце і вшануванню українських військових, які загинули, захищаючи Україну на Донбасі. Семикласники поклали квіти до меморіалу броварським воїнам АТО Дмитру Янченку та Сергію Москаленку, які вчилися в цій школі. Нагадаємо, пам’ятну дошку відкрили у травні цього року. Учні дев’ятого класу підняли синьо-жовтий стяг.

А-от традиційних чиновницьких промов на святкуванні у другій школі не було. Керівництво навчального закладу, депутати та посадовці дослухалися до нещодавнього прохання міського голови і цьогорічний День знань пройшов без привітань політиків.

Як відомо, 30 серпня міський голова Ігор Сапожко на своїй сторінці у Facebook закликав посадовців «утриматись від щорічних першовересневих агітацій». Таке рішення, за словами очільника міста, було ухвалено на останній нараді з освітянами.

- Ні у кого немає сумнівів, що це свято дітей та для дітей. Тому «яскраві» чиновницькі промови і привітання – це не те, що хочуть почути першокласники та їх батьки. Кажу це не стільки як чиновник, а як батько майбутнього першокласника, - написав мер Броварів.

Святкову першовересневу лінійку закінчили виконанням гімну України. Новоспечені школярі разом зі своїми вчителями пішли на перший у своєму житті урок. За ними останній рік у школі почали два класи одинадцятикласників. Схвильовані батьки також зайшли до школи, аби провести дітей до класних кімнат. Там першокласникам розповідали про Україну, мову і важливість навчання.

Вже в понеділок дітлахів чекатимуть їхні вчителі, шкільний дзвінок і нудні заняття.