WTF?
     
Броварчани за мурал: містяни хочуть прикрасити багатоповерхівку масштабним малюнком

На стінах столичних будинків щомісяця з'являється безліч нових муралів. А от до Броварів художники поки не дісталися. Щоправда, один мурал у Броварах є – стіни МКЦ «Прометей» прикрашає портрет Тараса Шевченка. Крім того, на стіні дев’ятиповерхівки по вул. Гагаріна, 27, намальований прапор України. Синьо-жовтий арт намалювали на горішніх поверхах будинку. Броварчани хочуть прикрасити стіну багатоповерхівки масштабним малюнком. У Facebook активісти створили групу, в якій збирають містян, готових долучитися до створення стріт-арту, адже в бюджеті міста грошей на це немає.

Броварчани зверталися з електронним листом до міської ради, аби там посприяли появі мурала у Броварах. Там пропозицію розглянули і відповіли, що видатки місцевого бюджету не передбачають виділення коштів на стріт-арт. А створення мурала передбачає значні витрати. Однак якщо знайдеться спонсор, готовий сплатити за послуги художника, в міськраді підуть на зустріч.

Тому активісти вирішили створити мурал власними силами. Кошти на це планують збирати серед мешканців Броварів, які хочуть бачити зображення на стіні багатоповерхівці і готові фінансово підтримати активістів.

Нині необхідно вирахувати площу майбутнього малюнка і розробити макет зображення. Тему мурала обиратимуть публічно, вислухавши думку броварчан. Стіни будинків зазвичай прикрашають портретами, пейзажами або абстракціями. Такі стріт-арти покликані привернути увагу суспільства до важливих тем таких як, війна, свобода, мир. Активістка Юлія, яка у соцмережах гуртує людей, охочих бачити у місті мурал, вважає, що було б непогано розмістити на стіні багатоповерхівки панораму Броварів. «Оскільки цей мурал буде на найвиднішому місці – мені здається, треба зробити його візитівкою нашого міста», розповідає дівчина.

Після того, як броварчани оберуть тему зображення і розроблять макет, можна спілкуватися з художниками та визначатися з розцінками. Нині середня вартість одного квадратного метра складає 400 гривень. Однак можна знайти художників, які створять арт-об’єкт за 250 грн за метр квадратний.

Крім того, розміщення муралу потрібно погодити з балансоутримувачем (ОСББ або ЖЕК) будинку, стіну якого планують прикрашати. Для цього треба отримати згоду всіх мешканців будинку. Зробити це можна, наприклад, на зборах жителів. Зазначимо, будинок по вул. Гагаріна, 27, підпорядковується ЖЕК №1.

Фото автора та vkieve.net