WTF?
     
У Броварах презентували фотодокументальну виставку про історію Київської області

У Броварському краєзнавчому музеї презентували виставку «Героїчне і трагічне в історії Київської області. Літопис подій». Документальна експозиція розповідає історію Київщини від її утворення до сьогодення. Виставка вже декілька місяців подорожує містами області за ініціативи Державного архіву. Присвячена вона 85-річчю утворення Київщини.

Для відвідувачів екскурс в минуле провів начальник архівного сектору Броварської райдержадміністрації Юрій Копачевський.

Уся виставка – це чотири стенди, кожен з яких охоплює певний період в історії. Свій початок Київщина бере з 30-х років минулого століття. Тому перші фото і документи, представлені на виставці, датовані цим часом. А закінчується експозиція Революцією Гідності.

Перший стенд розповідає про події, що відбулися в Київській області у 30-40-х роках. Це був тяжкий час для України – голодомор, політичні репресії, Друга світова війна, окупація і післявоєнний період. Власне, у цей час і була утворена Київська область. Згідно з постановою четвертої сесії ВУЦВК 12 скликання, 9 лютого 1932 року на території України утворені 5 областей, серед яких – Київська. Знімок постанови представлений на виставці.

Світлини та документи, що стосуються 50-60-х років, розміщені на другому стенді. У цей час Київська область отримала орден Леніна. На цей період припадає будівництво Київської ГЕС і аеропорту в Борисполі.

Не менш трагічні події, представлені і на третьому стенді. 26 квітня 1986 року стався вибух на Чорнобильській АЕС. На виставці представлені знімки анкети ліквідаторів аварії, вимпел «Пам’ять мужності і славі» та відомості про радіаційну обстановку в області. Згідно з документом, Броварський район отримав ледь не найбільшу дозу радіації. Середній рівень радіації станом на 17:00 2 липня 1986 року становив 0,045-0,1 мР/год. Тоді вищі показники зафіксували тільки у Києво-Святошинському та Кагарлицькому районах.

Останній стенд розповідає історію Київщини від набуття Україною незалежності. Згідно з результатами всеукраїнського референдуму, проведеного у 1991 році, 96,8% мешканців Броварського району проголосували за незалежність. Втім як зазначила краєзнавець Марія Овдієнко, ця цифра не відповідає дійсності. В звітності у багатьох регіонах вказували, що свій голос за незалежну Україну віддали 96,8% місцевих жителів.

Також представлений знімок листівки з закликом йти на Євромайдан, фото зроблене під час Революції Гідності та знімок померлого комбата 11 батальйону «Київська Русь» О. Гуменюка.

Виставку експонуватимуть в Броварському краєзнавчому музеї до 3 вересня.

Фото автора та з офіційного порталу Броварської РДА