WTF?
     
Знову за парту: скільки коштує зібрати дитину до школи у Броварах

  Кожен навчальний рік починається для батьків однаково. Спершу сушиш голову, що купити дитині в школу, а потім – де скупитися так, щоб і дитина була задоволена і гаманець не спорожнів. Якщо за два дні до свята першого дзвоника ви ще не зібрали свого школярика, ми підкажемо, як і де придбати «учнівський набір». Наші журналісти порахували середню вартість комплекту шкільної форми і канцелярського приладдя у Броварах.

  Вирушаючи на шкільний ярмарок, поцікавтеся у закладі, де вчиться ваша дитина, чи немає у них переліку необхідних канцелярських товарів. Рекомендації вчителів заощадять вам час, нерви і гроші. Крім того, список найнеобхідніших речей залежить від класу і профілю навчального закладу. Наприклад, на урок англійської мови можуть бути потрібні спеціальні зошити, а на урок історії чи географії – контурні карти.

  Певний стандартизований перелік речей, без яких не можу обійтися школяр, звісно, існує. Власне, саме з ним ми і пішли до магазинів. Отож насамперед дитині не обійтися без шкільної форми, одягу для занять фізкультурою, портфелю або місткої сумки для доросліших школярок, зошитів, ручок і олівців. Хоча і тут існують винятки: десь форма необов’язкова, зошити могли залишитися з минулого року, а ранець дістався від сусідів. Першокласникам можуть знадобитися палички для лічби. В учнів початкової школи буде урок праці, для якого потрібно запастися наборами білого/кольорового картону та паперу, ножицями, клеєм і пластиліном із дощечкою для ліплення. А жоден урок малювання не обійдеться без фарб, пензликів і альбому для малювання.

  Учням середньої школи вже не потрібно приладдя для уроків праці. Малювання не закінчується у 5 класі, тож альбом все ще потрібен. Зошити мають бути товщими – дванадцятьох аркушів вже може не вистачити. Для уроків математики потрібно купити креслярське канцелярське приладдя: лінійки, транспортир, циркуль. Для старшої школи цей перелік ще менший.

  Отож із чітким розумінням, що нам потрібно купити для школярика, наші журналісти пішли на шопінг. Ми порівняли ціни на шкільну форму і канцелярське приладдя у місцевих торгівельних центрах і на ринках.

  Найбільший асортимент речей до школи ми знайшли у ТРЦ «Термінал». Тут є і шкільна форма, і спортивні костюми, і взуття, і цілих три ряди шкільного приладдя речей. Серед містян «Термінал» вважається найдорожчим місцем, де можна зібрати учня. Звісно, є тут і набори олівців за 150 гривень, пензлики за сотню і обкладинки для зошитів за 50 гривень. Однак можна зекономити і купити, наприклад, акварельні фарби менш ніж за 20 гривень, клей за 5 і кольорові олівці за 13. Найпростіший зошит на 12 аркушів можна знайти за 2,4 гривні. В середньому канцелярський набір у ТРЦ «Термінал» обійдеться в 500 гривень. Додамо ще вартість портфелю, ціни на який коливаються від 200 до 1200 гривень.

  У «Терміналі» можна підібрати і одяг для дитини. Для хлопчика сорочки пропонують за 250 гривень, штани – від 150 до 400 гривень, піджак в середньому коштує 350 гривень. Найдешевші шкарпетки обійдуться у десять гривень. Ціни на блузку для дівчинки починаються від ста гривень, на сарафан або спідницю – від 350. Піджак на дівчаток коштує майже так як і на хлопчиків. Панчохи можна знайти як за 25 гривень, так і за 100. За взуття доведеться викласти щонайменше 300 гривень. Отже, середня вартість комплекту шкільної форми для хлопчика складає 1300 гривень, для дівчинки – 1360.

 Схожі ціни і асортимент товарів у гіпермаркеті «Епіцентр». Однак є одна суттєва відмінність – шкільної форми не знайдеш. Набір канцелярського приладдя у «Епіцентрі» нам обійшовся в 510 гривень. А-от портфелі тут дорожчі – в середньому за ранець з батьків попросять 800 гривень.

  Ринок на вул. Короленка, навпаки, пропонує широкий вибір шкільної і спортивної форми. Порівняно з магазинами, одяг тут дешевше на 100-200 гривень. Брюки, піджак та сорочку для хлопчиків можна купити за 700 гривень. У шість сотень обійдеться комплект форми для дівчинки – сюди входить сукня чи спідниця, піджак та штани. Блузку можна знайти за 100 гривень. Взуття як спортивне, так і повсякденне коштує не менше 100-150 гривень. На ті самі гроші можна скупитися й на ринку «Нива». Щоправда одягу тут менше, а шкільного приладдя – більше. Вдасться знайти і недорогий портфель. Простий рюкзак обійдеться 225 гривень, ортопедичний – до семи сотень.

  Ми порахували середню вартість комплекту шкільної форми і канцелярського приладдя у Броварах. Вдягнути до школи дівчинку у місті можна за 1220 гривень, хлопчика – за 1284 гривні.

  Вартість канцелярського приладдя суттєво не різниться. Середня ціна за «учнівський набір» складає 438,8 гривень. До того ж сімейний гаманець збідніє і на покупку портфеля за 350 гривень в середньому.

  І наостанок кілька загальних рекомендацій, як обрати шкільне приладдя для дитини. Обов’язково враховуйте бажання своїх школярів, адже саме їм доведеться протягом року користуватися цими речами. За шкільною формою та взуттям йдіть разом із дитиною, навіть якщо впевнені у її розмірах. Портфель також краще обирати разом. Звертайте увагу на задню стінку ранця, аби потім у дитини не було проблем зі спиною. Папір у якісних зошитах не має бути сніжно-білим. Такий колір може зіпсувати зір учням. Не варто купувати першокласникам обкладинки для підручників, передбачених для середньої чи старшої школи. Виробники краще знаються на розмірах підручників для того чи іншого класу. Не забувайте, якщо дитині подобатиметься шкільне приладдя, а її вбрання буде зручним, навальний рік вона проведе із задоволенням.