WTF?
     
За три дні до навчання: чи готові броварські школи та дитячі садочки приймати учнів

Усі заклади освіти Броварів готові приймати учнів. Такий висновок зробила очільниця управління освіти і науки Оксана Мельник, підсумовуючи стан готовності шкіл і дитячих садочків до навчального року. Свій звіт пані Мельник оприлюднила на сьогоднішній оперативній нараді.

Згідно з додатком до рішення виконавчого комітету Броварської міськради до 15 серпня мали бути завершені будівельні й ремонтні роботи, у тому числі і в харчоблоках навчальних закладів (оновлення технологічного обладнання і посуду). А до 1 вересня навчальні заклади повинні бути цілком готові до стабільної роботи в осінньо-зимовий період.

Комісія, яка провела рейд школами та дитячими садочками, 4 дні перевіряла готовність закладів освіти до навчального року. Протягом 16-21 серпня працівники управління освіти, Держпродспоживслужби в Київській області, ДСНС, батьки та керівники шкіл і садочків оглянули 36 навчальних закладів.

Суттєвих зауважень у членів комісії не виникло. Ремонтні роботи майже завершені. Згідно з результатами лабораторних досліджень, зауважень до якості води у школах і дитсадках Броварів немає. Працівники КП «Броваритепловодоенергія» проводять гідровипробування теплових мереж. На сьогодні виконано роботи у 9-ох загальноосвітніх, 5-ох дошкільних і 1 позашкільному навчальних закладах. Закінчити випробування планують до 1 жовтня. У 7 школах провели вимірювання електроізоляції та заземлення

За словами Оксани Мельник, цього року було заплановано проведення ремонтних робіт на 117 об’єктах: 75 у дитсадках і 42 у школах. На це було виділено понад 57 млн грн. «Виділені кошти будуть реалізовані до кінця календарного року», – зазначила пані Мельник.

Ремонтні роботи у деяких навчальних закладах вже доробили, а в деяких – не встигнуть закінчити. Раніше стало відомо, що дитячий садок «Золотий ключик» (вул. Героїв УПА, 3А) взагалі не відкриється 1 вересня. Заклад знаходиться у аварійному стані. Ліквідувати наслідки підтоплення фундаменту там зможуть тільки до кінця вересня. Про це повідомляє видання «Трибуна-Бровари». На сайті навчального закладу розмістили оголошення про те, що садочок справді тимчасово не функціонуватиме через продовження ремонтних робіт в підвальному приміщенні. Усіх вихованців дитсадку приймуть в інших ДНЗ міста. Списки дітей, які розподілені по інших закладах, можна отримати 30-31 серпня у вихователів груп або медсестер.

За словами Оксани Мельник, станом на 27 серпня на стадії завершення знаходиться капремонт віконних прорізів школи №3. Закінчити його до 1 вересня, ймовірно, не встигнуть. Завершити ремонт віконних прорізів на сто відсотків мають протягом наступного місяця .Очільниця управління освіти і науки зазначила, що навчальному процесу ремонтні роботи не заважатимуть. Нагадаємо, навчальний заклад вже давно почав руйнуватися. Фундамент школи просів і зіпсувався, стіни покриті тріщинками. Не менш аварійне місце – перехід з молодшої школи у старшу, яким учні не користуються 15 років.

Двома тижнями раніше депутат Броварської міськради Леонід Черепейнік, який є головою батьківського комітету школи, на своїй сторінці у Facebook писав, що ремонтні роботи знаходяться на перших етапах. Заміну підлоги в 12-ох класах молодшої ланки вирішили навіть не починати, хоча це було заплановано. До робіт у харчоблоці, облаштування доріжок навколо стадіону тільки приступили. Так йшли справи станом на 18 серпня.

На останній сесії міськради, яка відбулася 15 серпня, винним у затримці робіт назвали Олександра Короленка. Нібито він неправильно все прорахував, декілька разів перероблював кошторис, а гроші на ремонт харчоблоку взагалі не заклав у документації.

Аби у Броварах безперешкодно була впроваджена інклюзивна освіта, навчальні заклади підготували до прийому дітей з обмеженими можливостями. Дві групи для них облаштували у садочку «Калинка». У «Джерельці» підготували спортзалу для «особливих» діток. До інклюзивної освіти підготували і шосту школу. Тут побудували нові пандуси, а класи, коридори і санвузли зробили зручними для учнів, які мають фізичні вади.

Протягом вересня-жовтня мають бути виконані зовнішні роботи у навчальних закладах міста.

Отож усі школи Броварів 1 вересня відкриють двері для своїх школярів. ДНЗ «Золотий ключик» вчасно запрацювати не зможе, але діти все-таки потраплять у дитсадки. Вже цієї п'ятниці, 1 вересня, у місті відбудеться свято першого дзвоника.

Фото автора, з веб-сайту ДНЗ «Золотий ключик», Броварської міськради та з Facebook сторінки Леоніда Черепейніка