WTF?
     
IT-хаб BroBоts: у Броварах дітей безкоштовно навчають робототехніці та програмуванню (ВІДЕО)

  З квітня минулого року у Броварах дітей безкоштовно навчають робототехніці та програмуванню. IT-хаб BroBоts діє на громадських засадах як соціальний проект. Засновник школи робототехніки Пилип Духлій в ефірі телеканалу Espreso розповів про свій проект.

  Співзасновниця школи Олександра Дудар розповідає, що для запуску проекту знадобилося півроку. Почався Brobоts спонтанно. Пилип, який довгий час мріяв про відкриття клубу робототехніки, пішов із пропозицією до забудовника. Йому задум сподобався і забудовник надав приміщення для школи. Відтоді все і почалося: розробка стратегії, пошук спонсорів, придбання спеціального обладнання та комп’ютерного забезпечення.

  Олександра каже, тяжко було знайти викладачів, бо ніхто не хоче йти працювати на громадських засадах. На сьогодні у школі робототехніки працює 8 викладачів. Усі вони не мають педагогічної освіти. Працівників шукали через соцмережу Facebook. Одним із таких викладачів є Дмитро Корнієнко. Для нього робота з дітьми – хобі. Основний свій заробіток – керівництво представництвом іноземної компанії – чоловік не полишив.

  Крім власне робототехніки, у Brobоts діти вивчають електроніку, програмування, основи 3D моделювання – загалом близько 13 авторських курсів. За словами Олександри, найпопулярніша програма – game design або ж ігровий дизайн. «Це не тільки можливість грати в ігри, а ще й розуміти, де на тобі заробляють», – зазначає дівчина. Викладає курс спеціаліст в цій галузі, який на дизайні ігор собаку з’їв.

 Цього літа у школі провели табірний заїзд, під час якого дітей навчили конструювати сучасні машини. Діти-сироти і з малозабезпечених сімей Київщини протягом десяти днів освоювали робототехніку. 28 дітям, які були у літньому таборі, ледь вистачило місця. Доводилося навіть парти доставляти, зізнається Пилип.

  У планах на майбутнє відкрити курси комп’ютерної грамотності для людей похилого віку, запустити онлайн-ресурс та школу громадської освіти для підлітків. Крім того, подібні соціальні IT-проекти планують запустити у різних куточках України. Нині вже тривають перемовини з Дніпропетровською областю.

  Записати свою дитину на заняття можна залишивши заявку через Facebook сторінку, де повсякчас анонсують курси. Попередніх тестувань у школі не проводять. Інколи, коли викладачі відчувають, що охочих буде багато, влаштовують відкриті уроки. Пилип каже, чим доросліша дитина, тим легше їй навчатися.

  Нагадаємо, цього року засновники школи подавали на бюджет участі проекти цивільну освіти та безкоштовного навчання дітей програмуванню й робототехніці. Координаційна рада, яка розглядала проекти бюджету участі, цю ініціативу не підтримала.

Відео: Espreso.TV