WTF?
     
Дизайнери, яких підозрюють у створенні карти України без Донбасу і Криму, заперечуюють свою причетність до виготовлення банеру

Львівські дизайнери, яких підозрюють у створенні карти України без Донбасу і Криму, спростовують закиди користувачів Facebook. На сторінці DesignGalaxy запевняють, створили іншу карту, хоча і вона також була неточною. Автор ілюстрації це визнає, однак причетність до створення банеру, яку повісили у Броварах, заперечує:

- По неохайності та з недосвідченості зробив некоректну ілюстрацію. Але НЕ СВІДОМО!... Моя вина є, я її визнаю. Та моя карта малювалась для фотобанку і без цілей неправильно її зобразити, це іллюстрація – яка показує перш за все культурні цінності і символи України.

Крім того, чоловік вибачається перед мешканцями Криму, Донбасу та України в цілому.

Як пояснює автор ілюстрації, карта зі зміненими кордонами України була розміщена у фотобанку Shutterstock 9 місяців. Увесь цей час чоловік не придавав значення тому, що вона неточна. Вже тільки після інциденту з банером у Броварах, дизайнер виправив помилки.

- Я порівняв її з реальною картою та побачив, що дійсно є відмінності. Зразу все виправив. І як ви кажете замітав сліди? Ні, не хотів щоб на стоці була некоректна карта! Також сторінку з блогу видалив, і свій сайт студії, щоб не поширювати некоректну інформацію, ніби наша студія зробила цей банер, - йдеться в поясненні.

Макет карти, кілька разів перероблений, придбаний у фотостоці Shutterstock. Зображення було продане 4 рази сумарною вартістю 1 долар. Покупка відбувалась на території України. Завантажена на Shutterstock було здійснено 19 листопада 2016 року.

На сьогодні, 26 серпня, у фотостоці розміщено кілька карт України з реальними кордонами країни.

Нагадаємо, 23.08.2017 року сцену до святкування Дня незалежності, яку встановили на головній площі міста Бровари, прикрасили банером із зображенням карти України без тимчасово окупованого Криму та частини Донбасу. За кілька годин плакат зняли у присутності правоохоронців, депутатів і учасників АТО. Очільниця відділу культури Інна Савченко взяла провину на себе. Одразу після того, як ганебний банер зняли, жінку повезли на допит. У поліції відкрили кримінальне впровадження за ст. 110 ч. 1 «Посягання на територіальну цілісність України».