WTF?
     
У Броварах сцену до Дня незалежності прикрасили мапою України без Криму та частини Донбасу (ВІДЕО)

У користувачів Facebook викликала обурення карта України, якою вдень 23.08.2017 року прикрасили сцену на головній площі Броварів.

Зображення мало чим нагадує справжню географічну карту України. До того ж на мапі немає ані окупованого Криму, ані частини Донбасу.

Броварчани вважають це прямим закликом до сепаратизму, що є кримінальним злочином.

Хто винен у тому, що в центрі Броварів з'явилася така карта, ще доведеться з'ясовувати. Зазначимо, що підготовкою до Дня незалежності та організацією святкування займалося КП "Бровари-Благоустрій". У міськраді та комунальному підприємстві від інциденту відхрещуються. Винною усі називають Інну Савченко очілницю відділу культури.

 

Станом на 15:00 сепаратистську карту зняли і замінили її дитячим плакатом. Годиною раніше біля сцени на площі Свободи зібралися місцеві активісти, депутати, учасники АТО. Сюди ж приїхали і правоохоронці.

Біля 15:30 депутат Броварської міської ради Олег Берестовий на Майдані Свободи повідомив, що поліція повезла на допит Інну Савченко. Також майданом гуляють чутки, що Савченко написала заяву на звільнення.

- Я не одразу побачила, що на банері мапа. Вона не з Броварів, я не можу сказати, звідки її нам привезли, щоб не підставляти людей. Я беру відповідальність на себе, бо за це відповідав відділ культури. Зараз я надаватиму покази у поліції,сказала Інна Савченко.

Депутат Броварської міськради від Демальянсу Олег Берестовий в коментарі Громадському сказав, що з приводу цього інциденту проводитиметься службове розслідування.

- Я дізнався про мапу з Facebook. Ми завісили її, дочекалися поліції, прослідкували, щоб зняли. Мені секретар міськради сказав, що мапу не замовляли, не купляли. Начальник культури про це не знала. Ніби як її позичили десь у Черкасах, але ще будуть проводити службове розслідування, – розказав депутат.

Сьогодні, 24 серпня, у соцмережах стало відомо ім'я можливого автора карти. Дизайнер зі Львова Ірина Лінник створила кілька зображень мапи й опублікувала в одному з фотобанків. Найімовірніше, потім автори банера позичили та взяли за основу це зображення. Про це повідомляє «УКРІНФОРМ»