WTF?
     
У Київській облраді хочуть перетворити «Прометей» на повноцінний театр - Іваненко

Київська облрада планує створити у Броварах обласний театр на лівому березі Дніпра. Про це розповів депутат обласної ради Олег Іваненко під час учорашньої презентації передпроектних пропозицій будівництва Нового театру у Броварах.

Презентація вже підходила до кінця – виступили і архітектори, і режисер театру «Київ» Валерій Нефедров, – коли слово взяв пан Іваненко. Він повідомив броварчан про плани облради. Як виявилося, архітектори та політики одночасно працювали над створенням театру у Броварах. Втім їхні проекти мають одну суттєву відмінність. В облраді хочуть перетворити на храм Мельпомени міський культурний центр «Прометей». Архітектори, в свою чергу, мають напрацювання по проекту зведення театру на місці прибудови до міської адміністрації на вул. Гагаріна, 18.

 

 За словами Олега Іваненка, на Київщині діє лише один обласний театр – у м. Біла Церква. Щороку на його фінансування виділяється 30-40 млн гривень. Депутати вирішили, що частину цієї суми можна витрачати на утримання двох обласних театрів. Створити другий планують саме у Броварах. Тут навіть приміщення вже є – МКЦ «Прометей».
На думку політика, зробити повноцінний театр з недобудови на Гагаріна не вдасться з кількох причин. По-перше, театр має знаходитися в окремій будівлі, а не в прибудові до «колишнього радгоспу». Неможливо буде вирішити також логістичну складову – збудувати проїзди до театру. Згідно з презентованим проектом архітектора Костянтина Орловського, на місці нинішнього ринку «Нива» має знаходитися паркування. Та зносити базар ніхто не буде, адже договір оренди там підписаний на 49 років.

А-от із «Прометею» може вийти театр європейського зразка. Під’їзди та паркування вже існують, є місце і для їх розширення. Крім того, біля культурного центру є величезний вільний простір, де можна добудовувати нові приміщення. Та і єдиний у місті концертний зал Бровари не втратять. Його і можна перенести у прибудову до будівлі міської адміністрації. Так навіть можна зекономити мільйони гривень.
До Броварів вже приїжджала комісія з відділу культури обласної ради. Спеціалісти оглянули «Прометей» і вирішили, що театру в приміщенні культурного центру – бути. Фінансування театру (утримання персоналу та комунальні послуги) здійснюватиметься з обласного бюджету. Приблизно 15-17 млн гривень на рік має вистачити. Для цього у Броварах потрібно створити КП «Муніципальний театр» і передати його як структуру на область. 

За словами Іваненка, проект, представлений Костянтином Орловським, йому сподобався, особливо – дизайнерські рішення (театр має бути виконаний в еко-стилі). А той самий проект можна перенести і на «Прометей».
Запропонований містянам проект передбачає зведення триповерхового Нового театру на 208 глядацьких місць у приміщенні позаду будівлі міської адміністрації. Театр матиме свою студії звукозапису, костюмерну, столярний цех, кімнату відпочинку персоналу, гримерні, буфет. Згідно з кресленнями, глядацька зала виконана у формі амфітеатру. Таким чином глядачі не дивитимуться у потилицю один одному і гарно бачитимуть сцену. Входи до зали заплановані на другому та третьому поверхах. Подбали архітектори і про людей з обмеженими можливостями. Для них зроблять спеціальний ліфт, пандуси та під’їзди. Сцена повинна бути 9 метрів вглиб. Крім того, сцена буде поворотною, що дає режисерам і постановникам нові можливості. Увесь театр буде виконаний у еко-стилі та матиме найсучасніше обладнання.

Як відомо, зведення будівлі позаду міської адміністрації розпочалося ще у 2004 році. За 5 років будівництво зупинили через брак фінансування. За цей час приміщення застаріло, тому було прийнято рішення перетворити приміщення на повноцінний театр, готовий приймати постановки буд-якої складності.