WTF?
     
Прохолода у спеку: чи бояться броварчани купатися у місцевих озерах

 Стовпчик термометра останніми днями піднімається все вище і вище до позначки +40. Така спека примушує багатьох містян шукати прохолоди біля водойм. У Броварах таких місць всього 2: озеро у парку «Перемога» і парку «Приозерний» на «Пекарні». Медики і фахівці Держсанепідслужби купатися в цих місцях не рекомендують через небезпеку підхопити купу хвороб. Наші журналісти пішли на місцеві «пляжі», аби подивитися, що обирають броварчани: безпеку у затінку або ризик на воді.

 Одразу біля входу до парку попереджувальна табличка сповіщає, купатися тут заборонено. Схоже, що знак встановили торік – результати аналізів води, вказані на ньому, вже давно «протерміновані». Саме минулого літа у водоймі виявили велику кількість лактопозитивних кишкових паличок.

 Зазначимо, що стан місцевих водойм знаходиться на постійному контролі влади та лабораторії. Востаннє проби води з броварських озер проводили наприкінці липня. За результатами досліджень, вміст патогенної флори у відібраних зразках води не перевищував норму. Крім великої кількості шкідливих мікроорганізмів, не виявили і збудників холери.

 Поверхня води чистотою не вирізняється –мутна і місяцями з зеленуватим відтінком. Водорості трапляються біля берега, але їх небагато. Сміття у воді ми, на щастя, не помітили. Коротко кажучи, озеро на «Пекарні» виглядає в рази краще ніж у парку «Перемога».

  Пісок, на перший погляд, чистий. На поверхні – дерев’яні палички, трава і недопалки. Подекуди трапляється «свіже» сміття, яке недобросовісні відпочивальники не донесли до смітника. Ще минулого місяця комунальники облаштували тут прибережну зону.

 На місцевий «пляж» ми навідалися у будень і на шалену кількість відпочивальників не розраховували. Наші сподівання справдилися – порівняно зі столичними водоймами, людей у парку «Приозерний» небагато. Вільного місця на березі вистачає, як у затінку, так і на сонці. Чимало відпочивальників втамовуюють спрагу алкоголем, хоча пиятика в таку спеку небезпечна для життя. Крім того, розпиття алкогольних напоїв у громадських місяцях заборонено.

  У воді від спеки рятуються переважно діти. Озеро цього року місцями мілке, тож батьки слідкують за своєю малечею з берега. Дорослі йдуть далі і вже на глибині пірнають. Дехто до відпочинку на воді підготувався завчасно і взяв із собою надувні матраци. Та все ж більша частина гостей «пляжу» залишається на березі.

 Андрій, який тільки спостерігає за тими, хто йде у воду, повторювати за ними не має наміру. «Може останні дослідження і нормальні, але перспектива підхопити гепатит А чи ще яку інфекцію мене не тішить», – говорить чоловік.

 Питаємо у однієї з відпочивальниць Марії, чи не боїться вона купатися в цьому озері. У відповідь ми почули, що дівчина про рекомендації лабораторій знає, але ризикує, бо «треба ж кудись тікати від спеки»:

 - Залюбки поїхали б кудись в інше місце до води, але поки немає часу. Сидіти вдома чи гуляти в таку спеку просто неможливо. Краще вже тут, біля води. Озеро більш-менш чисте, ні трави, ні сміття. Ви краще пішли подивилися, що коїться з озером у парку «Перемоги». Там просто один бруд. Порівняно з ним, тут ще гарний пляж.

  За порадою дівчини вирушаємо у парк «Перемога». Ті ж попереджувальні таблички, але, схоже, купатися тут мало хто хоче. Броварчани на траві розклали ковдри і у затінку відпочивають. Одні просто спілкуються з друзями чи родиною, інші засмагають, а хтось і спортом займається. Закохані катаються озером на катамаранах. З десяток відпочивальників на острівку насолоджуються сонячними ваннами, але у воду не заходять. Ми помітили, як з мосту в озеро кілька разів стрибали хлопці. Але і вони далі мосту не пливуть.

  Зрозуміти тих, хто все ж пірнає у воду, неможливо, якщо поглянути на поверхню озера. Біля краю все поросло густою травою. Далі – водорості усіх відтінків зеленого. Навіть вода від них місяцями стає салатовою. Біля так званої Русалки в очах аж тьмяніє від бруду. Сміття, каміння, гілля, листя, водорості – все змішалося навколо кам’яної українки. Вода тут «цвіте» постійно, крім того зі стічної труби в озеро потрапляє дивна рідина зі специфічним смородом.

 Тетяна, яка разом із дітьми гуляє на галявині біля озера, розповідає, що сама у воду нізащо б не зайшла.

 - У цю воду полізе хіба що п’яний, чи якийсь не сповна розуму. Бачила, як якісь діти стрибали з мосту. Не знаю, навіщо вони це зробили. Я б своїх дітей не пустила сюди купатися, – каже дівчина.

  За прогнозами синоптиків, така спека у Броварах протримається ще тиждень. Де шукати прохолоди, вибір за Вами. У будь-якому разі обирайте безпечний відпочинок, щоб Ваша відпустка закінчилася у лікарняних коридорах.