WTF?
     
У Броварах відкрилась майстерня краси "Марафет"

 У наш час, коли економіка хитається, а гривня то міцнішає, то знову слабшає, не кожен ризикне відкрити свій бізнес. У Броварах підприємці складають близько трьох відсотків усього населення (наприклад, у Харкові на себе працює кожен шостий житель). Але, все ж таки, і в нашому місті є люди, які наважуються на власну справу.

 Нещодавно число підприємців Броварів збільшилось. На вулиці Кірова 28 відкрилась майстерня краси "Марафет", яку відкрило подружжя Перевертень. На відкритті були присутні колектив, друзі й клієнти. Наша команда також завітала на захід і поспілкувалась із власницею.

- Тетяно Володимирівно, як ви прийшли до рішення, відкрити салон?

 - Ідея виношувалась давно, це і власне бажання, адже потрібно рухатись вперед, розвиватися, окрім того, це необхідний крок. Я косметолог з десятирічним досвідом, мої клієнти дуже часто говорили мені, що було б дуже зручно, якби в одному місці можна було б зробити зачіску й манікюр. Тож ідея зріла не один день. Додам, що мій чоловік - масажист із семирічним досвідом, поруч із косметологічним кабінетом, ви могли побачити й масажний, тож рішення приймалось з урахуванням багатьох складових. 

- Так, але ж можна було знайти роботу в салоні краси, де надавався б увесь спектр послуг, проте ви відкрили власну справу. Це зовсім інший рівень відповідальності. Ви йшли до цього усі роки вашої роботи косметологом, або, можливо, ви завжди мріяли саме про свій салон краси, або в якийсь момент вирішили, що не хочете більше ні на кого працювати?

- Ну, мабуть я за натурою більш незалежна людина, я старша сестра в родині, більш самостійна. До того ж, я вже попрацювала і фельдшером, і медсестрою, тобто постійно під кимось. Зараз мені було цікаво працювати взагалі без керівництва. Я хочу створити навколо себе певну ауру, колектив, принаймні я намагаюсь це робити.  

- І весь цей час ви відкладали гроші на втілення свого задуму? 

- Так, і не один рік. Мене часто питали мої подруги, чому ти нікуди не їздиш і нікуди не ходиш, на що я відповідала: в мене є мрія і я до неї йду, все буде, але згодом. Тобто це не один день, ідея народилась років  сім назад. 

- Не було лячно починати власний бізнес в такий тривожний час?

- Лячно не лячно, але проект було запущено три роки тому, отже зупинятися було не можна. 

- Тетяно Володимирівно, хто ви за освітою?

- Я закінчила медичне училище, попрацювала півроку. Потім вивчилась на косметолога, але це був 1995 рік, коли у людей не було грошей щоб купити харчі, не те щоб витрачати їх на догляд за собою. Тоді в магазинах продавались лише пластмасові кришки й колготки для всіх однакові. Тобто професія косметолог не була популярною, але  в нас був чудовий викладач, який навчив нас тонкощам роботи. Відразу в косметологію я не пішла, я працювала в лікарні, потім фельдшером на "Кока-Колі". А потім мені виповнилось тридцять років. Мені мій тато сказав, ну скільки вже можна, ти хотіла бути косметологом - то будь ним. Я знову пішла навчатися, вже на півроку, і 14 липня я закінчила навчання, а 15 я вже була на роботі.

- Хто за освітою ваш чоловік? 

- Також фельдшер, ми обидвоє - медпрацівники. Ми навчались в одній групі

- Ви сказали, що він уже сім років працює масажистом. А ким він працював до цього, і чому вирішив займатись масажем?

- Він працював у санстанції, потім у дев'яності працював ким міг і як міг. Я раніше пішла в косметологію, клієнти почали просити масаж. Я, звісно, знала як його робити, проте в руках повинна бути сила. Коли я почала розповідати про це чоловіку, він прийняв рішення навчитися масажу.

- Аби стати успішним підприємцем, замало бути обізнаним у галузі, в якій працюєш. Необхідно знатися на бухгалтерському облку, орієнтуватись у цивільному й податковому законодавстві. Які кроки ви зробили, щоб розібратись?

Знаєте, через все на власному досвіді доводиться проходити, адже осягнути все не можливо. Маленька дитина, декрет, робота - складно. Є друзі, які знаються на цьому і можуть підказати, як правильно. Великий мінус нашій податковій, є купа віконець, але так щоб від "А" до "Я" провели роз'яснювальну роботу - ні. А щоб брати на роботу бухгалтера, юриста, їм треба платити зарплатню, не кожен починаючий бізнесмен може це собі дозволити. Дуже хотілося б щоб існував якийсь кабінет, де мені могли надати консультації з усіх питань.

- Приміщення майстерні ваша власність або у вас договір на оренду?

- Приміщення наше, тому й так довго втілювалась ця мрія. В оренді не має сенсу.

- Чому саме таку назву обрали? Чи були іще якісь варіанти?

- Ну "марафет", означає навести лоск, красу, лад. Звідси й назва.

Які послуги надаватиме ваша майстерня?

- Особисто я надаватиму послуги класичної косметології, причина проста - класика завжди затребувана. Наш салон розрахований на клієнтуру середнього класу. Ми пропонуємо всю воскову депіляцію, механічну чистку обличчя, масажі обличчя (класичний, іспанський, за методом Жаке), тобто такі процедури, яких потребують майже всі, різні види масажу тіла, обгортання.

- Як ви підбирали персонал? Ви обслуговувались у майстрів самі або працювали з ними раніше?

- Ні. Команду набирала через об'яви в Інтернеті. 

- Але якими критеріями ви керувались: диплом, кількарічний досвід, вдало складене тестування - демонстрація своїх навичок на "добровольці".

- З персоналом у Броварах, насправді, складно, хороші майстри переважно працюють на себе - погані є скрізь.Спрацювало більше "сарафанне радіо". Вже на початку роботи, одна людина виявилась не фахівцем і пішла від нас, інша людина виявилась не дисциплінованою, ми також з нею попрощалися, і це за три тижні.

- За яким графіком працюватиме майстерня?

- "Марафет" буде приймати клієнтів кожного дня, без перерви, з 9 години ранку до 8 години вечора. Повністю відпочиватиме салон на великі свята - церковні і деякі світські (Новий рік, наприклад).

- Новий рік, Восьме березня - але ж це дуже прибуткові дні для салону. Манікюр, фарбування волосся можна зробити за день-два, але ж святкові зачіски, укладки - ні, до того ж чоловіки мають звичку стригтися в останню мить...

- Це вже будуть домовлятися майстер і клієнт, якщо працівник не згоден працювати, ніхто не може його примусити, адже є певні людські стосунки. Я вважаю так, а життя покаже, як воно буде.

- Які препарати будуть використовуватися в роботі?

       

- Перукарські - "Естель", "Матрікс", майстри манікюру працюватимуть "Шилаками", "Наомі", "Опіай". Косметологія -  "Доктор Шпіллер", "Онмакабім", "ВДР". Я би залюбки працювала українськими виробниками, проте їх немає у необхідній масі - на виставках я побачила три-чотири препарати в лінійці, це замало.

- Як можна буде заскочити саме "свого" майстра?

- Майстри манікюру працюватимуть два через два, перукарі - по парних і непарних числах. Ми зробимо візитівки, де буде вказаний номер телефону салону, таким чином клієнти матимуть змогу записуватись на процедуру.

- Ви з чоловіком - молоді батьки, як плануєте все встигати? Можливо розробите систему чергувань або залучатимете бабусь із дідусями, або розраховуєте на няню?

- Зараз ми чергуємось з чоловіком, також працює няня.

- Пройдено довгий шлях, тепер у вас власна справа, як це змінило вас особисто? Можливо, ваше ставлення до грошей, сприйняття часу, відношення до людей. Можливо ви себе відчуваєте інакше?

- Насправді, незвично. Як вам сказати, ну за три тижні цього не зрозумієш.

- Можливо, ви хочете щось сказати нашим читачам?

- Так: ми будемо раді вас бачити, будемо тепло зустрічати. Окрім того, у нас буде розроблена система акцій та вигідних пропозицій для наших клієнтів. Звісно, це все ще планується. Ми будемо відштовхуватися від того, як підуть наші справи. Маємо надію, що все буде добре. Приходьте, не пожалкуєте.

 А нам залишається тільки позичити успіху новим підприємцям.