WTF?
     
Друге засідання робочої групи щодо будівництва біля сьомої школи: чи в порядку документи забудовника?

Спеціальна група, яка вивчає ситуацію, що склалася з будівництвом біля сьомої школи, провела чергове засідання. Члени робочої групи зібралися минулого четверга, 13 липня в малій залі міськвиконкому. Друга зустріч виявилася нецікавою для громадськості. Не було ані активістів, ані представників ТОВ «Альянсінвестбуд». Як зазначив голова групи і секретар міської ради Петро Бабич, свою відсутність забудовник пояснював напруженим графіком і зайнятістю.

Нагадаємо, що 23 червня поблизу БСШ №7 зрізали дерева. Ділянку звільнили від зелених насаджень для зведення шестиповерхового офісного приміщення. Своє перше засідання група провела 5 липня.

Протягом усього засідання присутні вивчали документи, які зажадали побачити після першої зустрічі. Документи надали профільні відділи міської ради. Відповіді на звернення зачитував Петро Бабич.

Згідно з договором купівлі-продажу, підписаним у 2014 році, земельна ділянка оцінена у 836 тисяч 947 гривень. На час укладання договору компанія сплатила половину цієї суми. Решту забудовник повинен виплатити до 20 грудня 2018 року. Зазначимо, що нормативна грошова оцінка землі становить 1 мільйон 864 тисячі гривень.

Повернімося до цільового призначення території. У договорі вказано, що ділянка надана під обслуговування. Відповідно до кадастрової карти, лише на 0,1416 сотих можна розбудовувати. Решта території має обмеження на будівництво.

За словами в. о. начальника відділу архітектурно-будівельного контролю Віталія Корнета, станом на 11 липня у відділ не надходило повідомлень про початок підготовчих або будівельних робіт на вул. Гагаріна,21.

Член Штабу з підготовки та розробки Генерального плану міста Ірина Нікітчина нагадала запитання, чи будуть надані «Альянсінвестбуду» містобудівні умови. Відповідь представниці земвідділу була незмінною: «на цей час немає заборон на надання містобудівних умов». Потрібно виконати лише одну умову: забудовник має представити необхідні документи. Умови надаватимуть на основі Генплану. Хоча Ірина вважає територію кварталу на Генеральному плані неактуальною.

Площа кварталу зображена умовно. Зелені зони не виокремлені, а частина території знаходиться під громадською забудовою. Цей квартал був вирішений ще в 79 році (мова йде про Генеральний план Броварів 1979 р., – прим. автора). А зараз він зіпсований, – зазначила архітектор Нікітчина. Вона хотіла ознайомитися із Генеральним планом 1979 року, однак, за словами в.о. начальника управління та архітектури Світлани Батинчук, графічні матеріали до нього давно були втрачені. Як матеріальні цінності їх не передавали.

Пані Веремчук запропонувала запросити на наступне засідання заступника міського голови з гуманітарних питань Ларису Виноградову і начальника управління освіти і науки Оксану Мельник, аби вони надали свою оцінку ситуації, що склалася. Від головної освітянки міста хочуть почути думку батьків, чиї діти вчяться у сьомій школі. Крім того, вирішили заслухати експертну оцінку фахівців з інженерних комунікацій. До наступного засідання вони мають перевірити, чи справді можливо перенести комунікації. Третю зустріч поки що призначили на середу, 19 липня.