WTF?
     
З документами але без права забудови: робоча група щодо будівництва біля сьомої школи провела перше засідання

  Учора, 5 липня, розпочала роботу спеціальна група, яка має розібратися з будівництвом біля сьомої школи у Броварах. Робочу групу напередодні створив міський голова Ігор Сапожко у відповідь на звернення і скарги місцевих мешканців. На засідання прийшли і представники компанії-забудовника «Альянсінвестбуд».

  Нагадаємо, що 23 червня поблизу БСШ №7 зрізали дерева. Ділянку звільнили від зелених насаджень для будівництва шестиповерхового офісного приміщення. Тоді обурені активісти прийшли до міської адміністрації. На оперативній нараді 26 червня Ігор Сапожко обіцяв створити робочу групу.

  За словами представники забудовника Олександра Михайлова, проект був сформований ще у 2007 році попереднім власником. Тоді планувалося будівництво дев’ятиповерхівки з добудовою ще на три поверхи. Чоловік продемонстрував ескіз, але присутніх це не вразило. «Коли ми купували ділянку, то орієнтувалися на перспективу будівництва», ˗ сказав Олександр.

 Забудовник надав необхідні акти, рішення земельного відділу, виконкому і міськради. Як з’ясувалося, міська рада надала безстроковий кредит на 5 років (до 2018 р.). Власного проекту, а відтак і містобудівних умов, і проекту будівельних робіт, компанія поки не має. Тому будівництво лише планується, і вирубка дерев не була підготовчим етапом.

  Виявляється, ділянка була передана у приватну власність виключно для обслуговування. Звістка викликала нову хвилю суперечок. Активісти і члени робочої групи казали, що це забороняє проведення будівельних робіт. Олександр наполягав на своєму: чинне законодавство не виключає будівництва. Він посилався на відповідні закони, зачитував їх.

  Кілька разів із зали лунали питання, яким чином було змінено цільове призначення ділянки. Представник забудовника щораз відхрещувався від цього. Земельний відділ підтвердив, зміни цільового призначення не було.

 Ірина Веремчук зачитала витяг із висновку про погодження землеустрою, датованого 2013 роком. У документі зазначено, що земля надана «без права забудови». До того ж майже десять соток із виділених двадцяти трьох розташовані в межах інженерних комунікацій. Тут все просто - проводити будь-які будівельні роботи на водогоні чи газогоні просто небезпечно. Олександр запевняв, компанія планує перенести комунікації. Втім присутні одноголосно повторювали: «про що ще можна говорити? Ділянка виділена без права забудови!».

  Поставити крапку в питанні, чи має «Альянсінвестбуд» право будувати на цій території, могла б кадастрова карта. Але вона лише ускладнює ситуацію, бо ж на кадастровій карті цільове призначення ділянки визначене як «для будівництва та обслуговування будівель торгівлі». То що ж, будувати тут можна?

  Багатьох присутніх на засіданні цікавило, як учні ходитимуть до школи повз будівництво, а в майбутньому ˗ ще й офіси. Олександр каже, до компанії зверталися батьки, чиї діти навчаються у сьомій школі, з проханням облаштувати проїзд до навчального закладу. Таку ж умову поставили і на інвестиційній раді.

  Так як готового проекту поки що немає, то візуалізувати майбутній проїзд до школи неможливо. За словами Олександра Михайлова, проїзд облаштують з вул. Гагаріна, схожий на той, що розташований поряд і веде до магазину «АТБ» і двору багатоповерхівки на Гагаріна, 19. Представники робочої групи впевнені, що збудувати такий само підступ неможливо, бо рівень дороги тут у півтора рази вище за рівень сьомої школи. Олександр заперечив цей факт, посилаючись на слова фахівців. «Ми звернулися в проектну організацію і нам дали проектну пропозицію. Там вважають проект можливим», ˗ зазначив представник забудовника. Неодноразово активісти підкреслювали, що «забирати у дітей підступи до школи» ˗ це щонайменше неетично.

  Мешканців дому на Гагаріна, 23 хвилювало, чи витримає їхня аварійна багатоповерхівка будівництво по сусідству. Адже в будинку вже є тріщини. Пан Михайлов запевнив місцевих мешканців, що будівельні роботи виконуватимуть так, щоб це не позначилося на прилеглих будівлях. Палі забивати не будуть, а фундамент використають стрічковий.

  Не мало запитань було і до представників земельного відділу, який надав дозволи на усе це. Член Штабу з підготовки та розробки генерального плану Броварів Ірина Нікітчина, яка ввійшла до складу робочої групи, поцікавилася у Лілії Рибакової, чи надасть відділ містобудівні умови «Альянсінвестбуду». Пані Рибакова відповіла, якщо з документами все буде гаразд, умови нададуть. І зроблять це на основі Генерального плану. Архітектор Нікітчина зазначила, що на старому Генплані є лише будівля «АТБ» без додаткових прибудов.

  Активіст Олександр Остапкович зауважив, що в «цивілізованій країні відмовилися б від будівництва». А керуватися потрібно верховенством права. Пропозицію пана Остапковича підтримала й Ірина Нікітчина. «А ви б відмовилися від своєї квартири?» ˗ відповів їм Олександр Михайлов.  

  Після зустрічі запитань було більше ніж почутих відповідей: як вдалося збільшити межі території; яке, зрештою, цільове призначення ділянки та чому земельний відділ закрив очі на істотні порушення. Члени робочої групи наполягли, аби до наступного засідання представники забудовника надали копії проекту землеустрою, договору купівлі-продажу тощо. На це присутні дали Олександру Михайлову тиждень. Той невдоволено буркнув у відповідь «обов’язково». Дата наступного засідання поки невідома.