WTF?
     
Оперативна інформація від медиків: у Броварах пенсіонерка захворіла на лептоспіроз

  Кількість хворих броварчан минулого тижня зменшилася. Не було ані спалахів захворювань, ані групових випадків зараження. Про це говорили на сьогоднішній оперативній нараді у міськраді Броварів.

  Минулого тижня зафіксували 55 амбулаторних звернень. Керівник міського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов каже, кількість прийомів скоротилася через те, що діти та дорослі повиїжджали на відпочинок.

  Вперше у цьому році зафіксували лептоспіроз. Захворіла 69-річна пенсіонерка, яка мешкає по вул. Короленка. У неї - легка форма без жовтяниці. За словами керівника районного відділу лабораторних досліджень ДУ Київського ОЛЦЛ МОЗ України Віталія Прокопенка, найімовірніше, жінка підхопила хворобу через їжу. Переносниками інфекції можуть бути і гризуни, але у будинку хворої їх не знайшли. Зазначимо, минулого року у Броварах було двоє хворих на лептоспіроз. Обидва з тяжкою формою.

  З гострими кишковими інфекціями до медиків звернулося 22 людей, з яких 16 діти. Віталій Андрійович наголосив, що у столиці нині спалах сальмонельозу. Десятки людей захворіли, з'ївши суші в ресторанах мережі "Євразія".

  Не обійшлося минулого тижня без хвороб, що передаються повітряно-крапельним шляхом. Зафіксували інфекційний мононуклеоз, скарлатину, вітряну віспу. Із 9 випадків вітрянки, 4 — у дорослих. У них хвороба протікає тяжко, — сказав Віталій Прокопенко.

 Порівняно з попередніми періодами, минулого тижня не було хворих на пневмонію чи кір. Нагадаємо, що до цього у місті зафіксували два випадки кору. Така ситуація була типовою для усіх регіонів України, особливо західних.