WTF?
     
На шляху до дорослого життя: чим запам'ятається броварчанам цьогорічний випускний

  Учора випускники десяти броварських навчальних закладів попрощалися з дитинством. За плечима — одинадцять років, проведених за партою, уроки, домашня робота, яку частенько «з’їдала собака», поради вчителів та ще багато чого. Випускний вечір, який учора відсвяткували вже колишні одинадцятикласники, вони запам’ятають надвого.

  Майже двогодинний випускний вечір не був в радість тільки автомобілістам. Для проведення свята працівники поліції перекрили значно більше території, ніж планувалося. Відповідно до розпорядження міського голови, рух мали обмежити на бульварі Незалежності, де була встановлена сцена, та на вулиці Гагаріна: від перетину з вулицею Героїв Небесної Сотні до вулиці Героїв УПА. Однак в останній момент було вирішено розширити територію. Автомобілі не пропускали далі клумби по вулиці Гагаріна, бо там вже шикувалися випускники. Обмежили рух і частиною вулиці Героїв УПА. Саме звідти абітурієнти починали рух під час репетицій.

 Школа за школою випускники разом зі своїми вчителями шикувалися неподалік стадіону і простували вулицею Гагаріна. Першим обов’язково йшов директор. За ним крокували класні керівники. І випускники замикали імпровізовану колону. Біля сьомої школи усі вони зупинялися і чекали своєї черги. Потім колона продовжувала рух до головної площі міста.

  Навпроти сцени випускники зупинялися, аби по-особливому представити свій навчальний заклад. Кожна школа мала підготувати флешмоб. Одні змінювали тексти відомих пісень та рухалися під ці ритми. Що-що але танець ці рухи точно не нагадували. Дівчата та хлопці переважно стояли на одному місці, махали руками та інколи підспівували. Кілька шкіл випустили в небо кульки. Ті, хто не хотів здаватися банальними, влаштовували феєрверк із хлопавок. А під час одного з виступів випускники посипали один одного справжніми пелюстками троянд.

  Після «візитівки» кожна школа займала раніше визначене місце. Випускники ставали напівколом довкола сцени.

  Привітав одинадцятикласників із випускним вечором міський голова Ігор Сапожко. Він побажав їм успіхів у дорослому житті та нагадав про те, що завжди треба пам’ятати вчителів і бути їм вдячними. З коротким вітальним словом виступила і очільник управління освіти Броварської міської ради Оксана Мельник. Порівняно з останнім дзвоником, коли до сьомої школи приїхала делегація з Китаю, міністр освіти Лілія Гриневич та прем’єр Володимир Гройсман, гостей на випускному було аж надто мало.

  Свої виступити випускникам подарували колективи Палацу творчості дітей та юнацтва. Гімн України виконала Еліна Іващенко, яка минулого року перемогла у вокальному шоу «Голос. Діти». Мало хто з випускників зважав на запрошених артистів. Частина випускників, яких не мали нагороджувати медалями, розійшлися. А дехто вже почав святкувати.

  Із десяти навчальних закладів цього року було 29 медалістів. 18 випускників нагородили золотими медалями і ще 11 отримали срібні медалі. Свої нагороди вже колишні учні отримували з рук Ігоря Сапожка та Оксани Мельник. Десятьох найактивніших випускників, які брали участь в учнівському самоврядуванні, відзначили дипломами. Кожен навчальний заклад обрав свого найактивнішого учня. Ці нагороди випускники заробили кропіткою працею і годинами, проведеними над підручниками.

 Після того був прощальний вальс, який для випускників поставила хореограф Палацу творчості дітей та юнацтва. Серед сотень охочих для танцю обрали лише кілька найкращих пар.

  Щасливі посмішки на обличчях випускників з’явилися після завершення офіційної частини. Воно й не дивно – навряд чи комусь захочеться посміхатися, простоявши кілька годин під палючим сонцем у костюмах або довгих сукнях. А ще нерви, спогади про одинадцять років, проведених за партою, і останній дзвінок. Волею-неволею сльози наверталися на очі навіть у найстійкіших.

  – Така гарна ідея провести випускний у самому центрі міста і така погана організація. Флешмоби це дуже круто, але якби школи їх підготували. Ви ж бачили, тільки два класи нормально станцювали. Ну, ще троянди непогано виглядали. А так… Організація підкачала. Спишемо на те, що вперше випускний проводять на площі. Сподіваюсь, далі буде краще, – ділиться враженнями молода броварчанка Тетяна. Дівчина каже, її випускний вечір проходив на стадіоні.

  Думку Тетяни поділяє місцева мешканка Ксенія. Її син поки що вчиться лише у шостому класі. Жінка щороку приходить на випускний вечір, аби подивитися на сукні дівчаток і, звісно, згадати свої шкільні роки.

  – Слів немає, наскільки чудові випускники в цьому році. Їх краса затьмарює всі огріхи організації. Не знаю, хто в цьому винен. Шкільні організатори, мабуть, недопрацювали, – каже Ксенія.

 Коли офіційна частина скінчилася, відтепер вже абітурієнти пішли гуляти на Майдан Свободи чи в парк. Там випускники фотографувалися з однокласниками, вчителями, батьками та друзями. Після того вони роз’їхалися по ресторанам, аби як слід відгуляти початок дорослого життя, яке тепер залежить виключно від них, випускників.