WTF?
     
Контрольне зважування перед Кубком України

Як ми вже повідомляли раніше, з 24 вересня по 27 вересня 2015 року в Броварах (легкоатлетичний манеж «Спартак», пр. Гагаріна, 30) буде проходити Кубок України з кікбоксингу WAKO серед дорослих. 

24 вересня у легкоатлетичному манежі "Спартак" відбулось контрольне зважування кікбоксерів перед змаганнями. Ми також побували на зважуванні й поспілкувались із президентом Федерації кікбоксингу України Павленко О. А., а також зі спортсменами.

- З 24 по 27 вересня триватиме перша частина Кубку України серед дорослих у заявлених розділах (друга відбуватиметься у Черкасах), також пройде Всеукраїнський турнір "Молодь України", в якому братимуть участь дітки в усіх вагових категоріях і в усіх розділах. У нас є сім розділів - рингу й татамі. Розділи рингу - більш жорсткі дисципліни, татамі - легкі дисципліни. Змагатися будуть учасники віком від семи років до дев'ятнадцяти. 

- Ольго Анатоліївно, чи є фаворити серед спортсменів?

- Так, є. Ми проводимо чемпіонат саме в розділах К-1, лоу-кік, кік-лайт, тому що хлопці (дорослі) планують їхати на Чемпіонат Світу, який триватиме з 22 жовтня до 1 листопада в Сербії, тобто їм потрібна "обкатка", бойова практика. Серед явних претендентів на першість Ю. Перетятько, В. Мануленко, З. Джалілов, О. Жлєб. Спортсмени з різних областей (Київська, Донецька, Дніпропетровська), усі з серйозною підготовкою, це майстри спорту України, майстри спорту міжнародного класу.

- Яким чином тренуються представники Донецької області?

- Є офіційні збори, які відбуваються в два етапи. Перший - проходив у серпні, другий - почнеться 10 жовтня й триватиме аж до Чемпіонату Світу, тобто до 22 жовтня. На зборах спортсмени тренуються три рази на день. Але краще, мабуть, розкажуть самі учасники.

- Можливо ви можете виділити когось із тренерського складу? Чи є школа яка готує кращих із кращих?

- Хто готує кращих, напевно, треба судити після чемпіонатів, хоча у розділі К-1 лідирує Дніпропетровська область - школа "Барс". 

 Зважування тривало майже цілий день. Після нього спортсмени гучно, на все приміщення повідомляли друзям і тренерам, що вони в нормі. Ті кому пощастило менше, надягали светри й шапки та бігли на стадіон скидати вагу. В цих рядах опинився й Кондратов Павло (кандидат в майстри спорту України), який перед зважуванням набрав понаднормові 500 грамів. Після майже годинного бігу по стадіону, друга спроба вдалася.

- І що ж тепер, - питаємо ми в молодих спортсменів - скинули вагу й до змагань не їсте?

- Та ні, посміхаються юнаки. Ми зважуємось один раз, принаймні цього разу - все залежить від комісії, яка приймає рішення. А дорослі спортсмени, особливо члени збірних зважуються кожного дня.

Спілкуючись зі спортсменами ми таки натрапили на учасників, які представляють Донецьку область. Першим ми познайомились із Закарієм Джаліловим.

- Скажіть, чи виникли проблеми з підготовкою, у зв'язку з подіями на Сході?

- У Костянтинівці, звідки я родом, особливо нічого не змінилось з цієї точки зору. Ця територія підконтрольна Україні, тобто була можливість тренуватися, що ми робимо й дотепер. Важко було через розуміння, що в Донецькій області немає перспектив, але ми не покинули улюбленого заняття, і от тепер приїхали позмагатися за Кубок України у розділі К-1.

 Поодинокими вкрапленнями серед чоловічого натовпу нам зустрічались дівчата. І першою з ким ми заговорили, також виявилась спортсменка із Донецької області - двадцятитрирічна Мартюхіна Наталія із Дзержинська.

- Я беру участь у ваговій категорії 60+, змагатимусь у розділах лоу-кік і кік-лайт. 

- Скільки ви вже тренуєтесь, чого вже досягли?

- Тренуюсь вісім років, наразі я є Майстром міжнародного класу.

- Ви приїхали з Дзержинська...

- Насправді, раніше ми представляли Горлівку, але тепер переїхали.

- В Дзержинську є приватний клуб , - пояснює тренер Наталії, Лі Віталій Терентійович -  директор якого, давно пропонував нам переїхати. Коли в Горлівці нам поставили ультиматум - або республіка, або Україна, ми вирішили скористатися пропозицією.

- І тепер ви не лише тренуєтесь, але й представляєте Дзержинськ.

- Так, звичайно, адже Горлівка це, наразі, ДНР, а ми завжди виступали від України. От і завтра будемо.

 Наталя пройшла зважування з першого разу, адже напередодні скинула три кілограми. Що ж побажаймо успіхів усім спортсменам, і нехай перемогу одержить сильніший (вправніший). Почнуться бої за Кубок України 25 вересня о 9 годині ранку, вхід вільний, отже прихильники контактних видів спорту матимуть змогу безкоштовно відвідати видовищний захід.

(Далі буде...)