WTF?
     
На одну прибрану водойму в Броварах стало більше: активісти і водолази частково очистили озеро в парку "Перемога"

  Озеро в парку «Перемога» дочекалося прибирання. Вперше за довгі роки активісти та дайвери об'єдналися та разом прибрали місцеву водойму. Акцію влаштували 3 червня спеціально до Міжнародного дня очищення водойм. Понад п’ять годин аквалангісти занурювалися, аби дістати з дна озера хоча б частину сміття, яке збиралося там роками. Долучилися до еко-акції і броварчани, які прогулювалися парком.

  Міжнародного дня очищення водойм у Броварах могло б і не відбутися. Задовго до акції організатори зверталися до влади міста та комунальників по дозвіл на проведення заходу. Місяць тому необхідний дозвіл все-таки дали. Нагадаємо, що дайвер Володимир Редько декілька років тому вже ходив до міської адміністрації з цією пропозицією, але там її не підтримали.

  Водолази та спеціалісти з підводного полювання піднімали сміття з дна водойми, поки активісти на поверхні прибирали берег. Дайвери занурювалися під воду кілька разів по 25 хвилин. Як зазначили водолази повітря в балонах мало б вистачити на півтори години. Роботу «підводних прибиральників» ускладнювали водорості. Прибрати їх аквалангісти не могли, адже це — легені озера. Вони виробляють кисень, який необхідний мешканцям водойми.

  Як з’ясувалося в озері мешкає чимало риби: мідії, раки, щуки, карасі, окуні, біла риба. Якщо життя в озері ще є, значить його ще можна врятувати, кажуть аквалангісти. Потрібно лише своєчасно очищати та кидати в нього сміття.

  Чого тільки не піднімали з дна озера. Аквалангісти знаходили і старі автомобільні шини, металеві конструкції, обгортки, бляшанки, порожні пляшки. Останні завдали водолазам, мабуть, найбільше клопоту. Одному із аквалангістів склом від розбитої пляшки порізало палець.

  Поки аквалангісти вивчали підводний світ озера, на суходолі тривало прибирання прибережної зони. Одні поливали дерева, які нещодавно висадили активісти ГО «Еко-Бровари», інші збирали сміття. Чоловіки спеціальними граблями витягали з поверхні озера водорості. Потім увесь мотлох і виловлену траву складали у мішки. У дайверів були свої сітки. Потім працівники КП «Бровари-Благоустрій» складали усе зібране сміття у свою вантажівку.

  За підсумками прибирання найактивніших учасників заходу нагородили медалями та іменними грамотами. Визначали, хто зібрав найбільше мотлоху і кому дісталася найцікавіша знахідка. Відзначили нагорадами й водолазів: Володимира Редька, Ольгу Оганесову та Павла Олійника. Найактивніші діти отримали подяки.

  Зголоднілих після тривалої роботи активістів пригощали пловом, звареним у казані. А на десерт — лимонади, соки та печиво. Солодкий стіл особливо сподобався малечі, яка «відпрацювала» на прибиранні від початку до кінця.

  Про цілковите очищення броварського озера поки що залишається тільки мріяти. На дні водойми залишилася купа непотребу. Тому, як зазначив Володимир Редько, подібні акції проводитимуть далі. Але і місцева влада має замислитися про долю місцевої водойми. Самим лише ентузіазмом в цій справі не обійтися.