WTF?
     
Володимир Гройсман і Лілія Гриневич привітали випускників однієї зі шкіл Броварів з останнім дзвоником (ВІДЕО)

Сьогодні у школах Броварів пролунав останній дзвоник для одинадцятикласників. У всіх навчальних закладів провели святкові лінійки. Кожна школа по-своєму готувалася проводити в доросле життя випускників.

Цього року ажіотаж серед містян викликало свято останнього дзвоника у БСШ № 7. На урочистий захід туди приїхав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, міністр освіти і науки Лілія Гриневич, голова КОДА Олександр Горган, Надзвичайний і Повноважний посол Китайської Народної Республіки в Україні Ду Вей. Чому посадовці обрали саме броварську сьому школу, адміністрація навчального закладу не повідомляє. Зазначимо, що БСШ № 7 цього року отримала від уряду КНР нові комп'ютери.

За добу до останнього дзвоника школу почали активно готувати до свята. А коли в адміністрації дізналися про приїзд поважних гостей з Кабінету Міністру, робити посилилися. Біля навчального закладу від ранку латали асфальтне покриття. На території самої школи весь день знаходилися правоохоронці. Присутність поліції напередодні свята викликала занепокоєння у школярів і батьків випускників. За словами заступника директора з науково-методичної роботи Воробйової Лариси Володимирівни, останні приготування закінчили лише опівночі. А вчителі та організатори не йшли зі школи до першої ночі.

У п’ятницю з самого ранку правоохоронці перекрили рух транспорту частиною вул. Незалежності та Короленка. Батьки скаржилися, що через перекриті під’їзди до школи, йшли на останній дзвоник пішки в дощ. Біля школи чергували кілька патрулів поліції та швидка. Правоохоронці стояли і на вході до навчального закладу. Попередніми роками такого ажіотажу навколо свята останнього дзвоника не було.

Дощ, який почався спозаранку, примусив організаторів перенести святкування в актову залу, хоча та не розрахована на таку кількість гостей. Через це на урочисту церемонію не змогли потрапити деякі працівники школи, учні та батьки. Дев’ятикласники, які традиційно присутні на святі, були в класних кімнатах. Особливо потіснитися довелося, коли одинадцятикласники вийшли на середину залу, аби станцювати вальс.

Свято розпочали з запізненням на кілька хвилин. Випускники вишукувалися колом, біля них стали класні керівники. Батьки та інші вчителі тіснилися біля стін. Одинадцятикласнкики були одягнені у вбрання однакового кольору. Кожен клас мав свої барви: червоний, блакитний та синій.

Перед гостями виступив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Він звернувся з привітанням до випускників батьків і вчителів:

— Це життя буде не завжди справедливим. Але я точно знаю, досягнути мети можна, якщо докласти зусиль. Я хочу, щоб кожен з вас у своєму житті був гордістю своєї родини, ваших батьків, щоб ви завжди з вдячністю зверталися до них, щоб ви розбудовували нашу прекрасну Україну, використовували усі свої знання, які здобули у цій школі.

Згадав прем’єр і свій останній дзвоник. А також нагадав присутнім про те, що цього року уряд вдвічі підвищив мінімальну зарплату вчителів.

— Для нас, для уряду, важливо повертати довіру, повагу до школи. І це можливо тільки коли ми віддамо належне українському вчителю, — наголосив Володимир Гройсман.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич нагадала випускникам про ЗНО, яке вже не за горами. Привітала випускників також директор школи Жигулова Ольга Андріївна. Міському голові Броварів Ігорю Сапожку, який також завітав до сьомої школи, слова не надали.

Як зазначив посол КНР в Україні Ду Вей, він був радий дізнатися, що школа отримала комп’ютери від уряду його країни. Він також подівається на підтримку КНР українських шкіл. А наступного тижня він відвідає декілька сільських шкіл в Житомирській області.

Після того, випускники станцювали вальс, до якого готувалися кілька місяців поспіль. Заспівали школярі гімн школи. Двоє представників із кожного класу по черзі несли дзвоник, сповіщаючи одинадцятикласників про початок останнього у їхньому житті уроку.

Цього року стіни школи покидають 3 одинадцятих класи. Для БСШ №7, яка завжди переповнена учнями, це небагато. Наступного року, кажуть викладачі, випускників буде значно більше.

Попереду у випускників ЗНО, вступна кампанія та студентські роки. Свій перший екзамен на зовнішньому незалежному оцінюванні вони склали 23 травня. Тоді абітурієнти демонстрували свої знання з української мови та літератури. Випускний вечір одинадцятикласники відзначатимуть після того, як складуть усі екзамени.

Відео: телеканал 112 Україна