WTF?
     
Арт-терапія для бійців АТО: військовиків запрошують на майстер-клас із живопису

  Психологи довели, не так тяжко навчитися тримати в руках зброю, як навчитися жити після війни. Залікувавши тілесні поранення, військовим доводиться ще довгий час загоювати душевні рани. Хоча б на кілька годин стерти з пам’яті війну допомагає живопис.

  Долучитися до психологічної реабілітації бійців АТО вирішила група архітекторів і дизайнерів з Броварів. Колектив арт-студії архітектури «M.Art» влаштовує майстер-клас з пастельного живопису для АТОвців, членів їхніх сімей, волонтерів. Журналісти «AtBrovary» поспілкувалися з організаторкою заходу, архітектором студії та викладачем районної дитячої школи мистецтв Мариною Тумачок.

  Допомога українським військовикам — звична справа для колективу студії. Від кожного замовлення вони віддають 10% на потреби армії. «Ми просто хотіли зробити щось для бійців. Адже ці люди зробили для нас нездійснене», — пояснює дівчина.

  Це вже другий майстер-клас із живопису для бійців АТО. Мминулого разу АТОвці вправлялися у малюванні гіпсової ліпнини технікою гризайль (живопис, коли форма передається одним кольором, переважно сірим). Марина зізнається, навіть не розраховували на ті результати, які показали бійці.

 Майстер-клас запланували на 15:00 цієї суботи, 13 травня. Проходитиме заняття для особливих слухачів у приміщенні дитячої школи мистецтв Броварського району (вул. Київська, 153, ЗОШ №1).

 АТОвцям запропонують за три години пастеллю намалювати постановку. Кожного забезпечать усіма необхідними матеріалами: мольбертом, фарбами, картоном. Що це буде за постановка, викладачі поки не розголошують. Та перед тим, як сісти за мольберти, доведеться трохи зосередитися на теорії.

  Пастель, — говорить Марина, — це така собі крейда, за допомогою якої можна легко передати свіжі кольори. Крім того, вона швидка в роботі. На відмінну від кольорових олівців, м’яка і може розтиратися. Коли картина вже готова, пастель фіксується спеціальним закріплювачем.

 Допомагатимуть бійцям відкрити у себе хист до малювання троє викладачів: Марина Тумачок, член Національної спілки архітекторів України Олександр Задков і дизайнер Анна Лісняк.

  Картини, які напишуть АТОвці, вони зможуть забрати з собою та хизуватися ними перед бойовими товаришами. А ще усіх частуватимуть солодощами, кавою, чаєм.

  Вже є декілька охочих відвідати майстер-клас, переважна більшість з них — кияни. Невелике приміщення примушує організаторів обмежити кількість відвідувачів. Марина планує зібрати 10 бійців, однак, якщо їх буде більше, розмістять усіх. «Коли сюди на заняття приїжджають діти з району, то одночасно вміщується до двадцяти людей», — каже Марина.

  Подібні майстер-класи влаштовуватимуть кожні три тижні. І щоразу бійців навчатимуть новим видам живопису.

 «Ми хочемо, щоб наші захисники спробували себе в багатьох техніках гуаш, асоціативний живопис, архітектурний рисунок, наприклад. Це і нам цікаво, і їм корисно. Арт-терапія неабияк допомагає тим, хто пережив війну. Коли вони малюють, то не думають про свої проблеми», — розповідає дівчина.

  Про те, щоб обмежитися самими лише майстер-класами, Марина навіть не думає. У планах є створення спеціального курсу з дизайну інтер’єру для військовиків. Цю ідею вже неодноразово обговорювали з місцевими волонтерами. За словами Марини, спершу курс планували для всіх охочих на платній основі. АТОвцям і волонтерам надавали би неймовірну знижку. З часом вирішили зробити окрему безкоштовну групу для них. Вже навіть приміщення нове знайшли.

  Курс розрахований на три місяці навчання десятьом базовим предметам, без яких неможливе повноцінне опанування дизайнерській справі. Наприкінці курсу слухачі повинні будуть за два тижні розробити власний дипломний проект, за результатами якого студенти отримають сертифікат, що визнається на всій території Україні.

  Марина каже, здобути професію за три місяці навчання більш ніж реально. Однак доведеться докласти неабияких зусиль, аби ціле літо просидіти за мольбертом. Головне — знати, чого ти насправді хочеш. А вміння прийде з досвідом і практикою. Адже геніями не народжуються, ними стають.