WTF?
     
Перший млинець не гливкий: збірна броварчан посіла третє місце на фестивалі гумору. Найсмішнішими назвали білорусів

Першого квітня до Броварів з’їхалися гравці КВК, колективи молодих жартівників з України та Білорусі. І це не тому, що Бровари на день стали столицею гумору. У цьогорічний День сміху в Броварах пройшов Перший відкритий фестиваль гумору «Ліга смішних». На сцені концерт-холу ТРЦ «Термінал» дебютували і юні конкурсанти з Броварів. Перемогти їм не вдалося, та своє призове місце вони здобули.

Поруч зі сценою розташувалася виставка шаржів одного з членів журі художника Генадія Міхеєва. Серед представлених робіт: сатиричні зображення на відомих голлівудських і радянських акторів, кіноперсонажів, звичайних людей, раритетні автомобілі. Нагадаємо, що виставка малюнків Генадія та його колеги по цеху Віктора Зінченка проходила у міському краєзнавчому музеї протягом листопада-грудня минулого року.

На фестиваль до Броварів приїхали 8 команд молодих гумористів. Дебютантами цього вечора були лише броварчани, інші ж неодноразово брали участь та перемагали в іграх КВК чи регіональних Лігах Сміху. Це такі команди як «Татуха Менделеева» (Київ), «Нос» (Херсон), «Другая команда» (збірна Києва і Маріуполя). Конкурс виправдано можна назвати міжнародним, бо серед учасників були і хлопці з Білорусі ‒ команда «Кляки» (Гомель). Примітно, що збірна броварчан вирізнялася серед дорослих гуртів своїм віком і досвідом виступів на сцені. Та це не стало на заваді здобуття призового місця у першому гумористичному поєдинку в їхньому житті.

Оцінювало почуття гумору учасників фестивалю запрошене журі, до якого ввійшли медійні особи та люди, чия діяльність так чи інакше пов’язана з жартами. Найсмішніших визначав журналіст і телеведучий Олег Панюта, художник-шаржист Генадій Міхеєв, відомий гравець КВК і редактор онлайн-порталу Квн.ua Артем Широкий, актор Олексій Смолка, екс-очільниця відділу культури Броварської міської ради Наталія Багмут. За кожен із двох конкурсів вони виставляли бали, сума яких і формувала турнірну таблицю.

Фестиваль складався з двох конкурсів: візитівки і традиційної для КВК розминки. У першому номері кожна команда мала якнайкраще зарекомендувати себе короткими мініатюрами або стендапами. Учасники намагалися розсмішити глядачів хто на що гаразд. Так, «Збірна циркової академії» (Київ) вражала не лише жартами. Студенти академії у своєму виступі вдало поєднали їх з фокусами та спецефектами. Загалом жартували і про політику, і про буденне життя кожного з залу. Деякі дотепи були незрозумілими, а деякі навпаки змушували аудиторію сміятися на кутні.

Після того, як свою візитівку представила половина команд, настав час «розминки». Кожен із членів журі ставив питання, на які учасники фестивалю мали швидко вигадати смішну та влучну відповідь. Цей конкурс був найскладнішим, адже часу на підготовку в гумористів не було ‒ все відбувалося «тут і зараз». Максимальна оцінка за «розминку», яку могли поставити члени журі, ‒ шість балів. Однак жодна команда не отримала за цей конкурс максимальну оцінку від кожного судді.

Броварчани дебютували у другому блоці конкурсу. До свого першого висту юні гравці КВК з Броварів готувалися місяць. За цей короткий час від моменту формування команди були вигадані жарти, написаний сценарій, відточена акторська майстерність коміків. Увесь цей час ними опікувалися гравці КВК Чернігівщини Артем Домнітський та Артем Широкий. Вони ділилися з коміками-початківцями секретами гумористичного цеху. Модельєр Наталія Накалюжна розробила для броварчан вбрання, аби ті виглядали як єдине ціле.

Коли конкурси добігли кінця, настав час підсумовувати бали від членів журі. Переможців фестивалю виявилося четверо, адже друге місце між собою розділили «Ветераны космических войск» (Київ, Остер) і «Летний вечер» (Київ). «Золотими» чемпіонами з гумору стали гості з Білорусі ‒ команда «Кляки». Дебютний виступ збірної Броварів обернувся для неї на почесну третю позицію фестивалю. Найсмішніших нагородили кубками та подарунками.

На першому відкритому фестивалі гумору «Ліга смішних» переміг досвід. Броварчани, в яких попереду тернистий шлях у гуморі, радіють третьому місцю та готові до нових майбутніх перемог.