WTF?
     
Екологічний десант: броварчани провели генеральне прибирання лісосмуги (ВІДЕО)

  Не надто потішним видався День сміху для броварчан. Першого квітня вони прибирали рідне місто від величезних куп сміття, що були розкидані Броварами. Цього дня у місті проходив загальноміський суботник, до якого, крім комунальних служб, долучилися також активісти. Так, спортсмени з аматорського бігового клубу разом із небайдужими броварчанами очищали від сміття ліс поблизу центральної районної лікарні. Волонтери на чолі з депутатом Київської облради Олегом Іваненком взялися за прибирання від вулиці Білодубравної до вулиці Коккінакі поблизу парку «Приозерний».

   Екологічну акцію обласний депутат влаштував вчетверте. Проте, як зазначив пан Іваненко, цього року охочих прибрати зібралося найбільше.

  Організаторам вдалося зібрати більш ніж сотню люду. Не очікували, що охочих прибрати виявиться настільки багато. Закуплених напередодні рукавичок не вистачило навіть на тих, хто прийшов без запізнення. Через це навіть довелося на півгодини відтермінувати прибирання. Та й нові мішки для сміття підвозили кілька разів.

 Люди, які зібралися того ранку у «Приозерному», керувалися однією метою ‒  допомогти рідній екосистемі. З-під палиці не прийшов жоден броварчанин. Хіба-що діти, яких дорослі взяли з собою, аби ті не бешкетували вдома та провели час із користю для міста. Броварчанка Валентина розповіла нам, що підштовхнуло її приєднатися до команди волонтерів-прибиральників,:

  ‒ Прийшла допомогти своєму місту, довести його до ладу. Чому така краса мусить гинути в бруді? Ну й повітрям лісовим подихати, до того ж погода гарна.

  Волонтери прибрали лісосмугу вздовж вул. Коккінакі в напрямку БЦРЛ. Вглиб хащ не ходили, аби не розгубити частину команди. Однак й на узбіччі сміття було хоч греблю гати. Чого тільки не знаходили в броварському лісі: пластикові та скляні пляшки, будівельні матеріли, автомобільні шини, старе лахміття, поліетиленові пакети. Найбільше таких знахідок було на місцях, де, судячи з залишків попелищ, замазури і нечупари палили вогнища. Після кожного дня, проведеного на природі з друзями, у лісі зостаються все нові й нові смітники, які ніхто не прибирає.

  Після прибирання у лісі розмістили таблички з написом «Не сміти! Будь людиною», аби ті, хто любить відпочивати на галявинах, пам’ятали, що природа ‒ наш спільний дім. І його потрібно берегти, адже до екологічної кризи залишилося не так вже й багато.

  ‒ Ви самі бачите, що тут коїться. Мені соромно за людей, за наших громадян. Вже четвертий рік поспіль тонни сміття вивозимо: 200, 500, 700 мішків, ‒ розповідає ініціатор прибирання Олег Іваненко.

  Коли ліс, хоча й частково, та все ж прибрали, активістів-волонтерів пригощали смаженим на вогні м’ясом. Діти за гарну роботу отримали солодощі. Без частувань не залишився ніхто. Все-таки фізична праця пробуджує апетит.

  Зрештою, частину лісу звільнили з полону бруду. Залишається сподіватися, що дві години, проведені за прибиранням лісу, не минуть даремно. Можливо тоді нашы природні надбання не перетворяться на сміттєзвалище.