WTF?
     
Брак навчальних закладів

 У 2015 році населення Броварів виросло до 100 079 людей (дані на 01.07.2015 р.). Іще рік тому в місті проживало 99 000 людей, з чого можна зробити висновок, що Бровари швидко розростаються, і збільшується кількість не лише дорослих, а й дітей. Ситуація вимагає від влади забезпечення маленьких броварчан школами й дошкільними закладами, але чи готова влада до цього виклику? 

 У Законі України Про дошкільну освіту чітко прописано, що наповнюваність груп у ДНЗ має відповідати нормам: діти до 1 року - до 10 осіб в групі, від 1 до 3 років - до 15, від 3 до 6 років - до 20, різновікові групи - до 15. У той же час Міністерством Освіти України встановлено норми для загальноосвітніх шкіл: у 1-9 класах кількість учнів не повинна бути понад 30 осіб, у 10-11 (12) класах - понад 35. Але яка ситуація в Броварах насправді?

 У нашому місті 18 садочків (2 з яких приватні) і 12 шкіл. Загальна кількість місць у ДНЗ 3952, у той час коли садочки відвідує 4754 дитини, тобто дошкільні заклади переповнені на 33% відсотки. Подібна ситуація склалася зі школами. Цього року до шкіл було прийнято понад півтори тисячі першачків. Майже половина навчальних закладів не дотримується норми. В середньому учні 1-4 класів по 29 в класі. Але, наприклад, в школі №5, їх в середньому 35 (563 учнів на 16 класів), при нормі 30. Учнів 5-9 класів в середньому 28, а, наприклад, в тій самій п'ятій школі 32 в середньому учнів (565 на 18 класів), при нормі 30, лише у 10-11 класах в середньому по 26 учнів.

 В місті яке так швидко розвивається (у тому числі розбудовується), повинні активно відкриватись нові навчальні заклади. Як повідомляє видання "Маєш право знати", вони таки будуються, але не все так просто. Наприклад, дитячі садочки скоро з'являться у нових житлових масивах, адже забудовники згідно з законом повинні долучитись до розвитку інфраструктуру міста. Майже добудований ДНЗ "Казка", розрахований на сто двадцять дітей (вулиця Чорновола), подібний заклад планують побудувати на вулиці Чубинського. До 2017 року має бути введений в експлуатацію садочок в районі житлового комплексу "Шоколад". Але кількість місць в них не перевищує річного приросту дошкільнят в місті.

 Мало того, що в місті не будуються ДНЗ, так вже наявні використовують не за призначенням, або зовсім не використовують. ДНЗ  "Півник" тривалий час використовувала Партія Регіонів як офіс, тепер батальйон "Донбас" зробив з нього центр реабілітації для бійців. "Чебурашку" також зайняли люди в формі - один з підрозділів МВС перетворив його на тренувальну базу (років 7 тому). Хоча законом передбачається що, "майно, яке є державною або комунальною власністю (земельні ділянки, будівлі, споруди, обладнання тощо), придбання чи відокремлення якого призначене для здобуття дітьми дошкільної освіти, використовується виключно із зазначеною метою". Іще за два садочки місто судиться з Броварським заводом будівельних конструкцій, які наразі числяться за останнім, тож їхню долю передбачити складно.

 Але садочки хоча би будуються. А за часів Незалежності в Броварах не було зведено жодної нової школи. З цієї таблиці видно, що в середньому кількість учнів не перевищує норму, проте це лише тому, що 2220 учнів переведені на другу зміну. І в прирості населення не можна звинуватити самих переселенців зі сходу чи заробітчан, бо лише нові житлові масиви дадуть до 30% росту населення Броварів. 

 Незабаром будуть введені в експлуатацію житлові комплекси "Зелений", "Лісовий", "Шоколад". На Торгмаші зводиться ціла вулиця (11 будинків), проте генеральний план міста взагалі не передбачає там забудови нових навчальних закладів. Звісно, в генплані йдеться про теоритичне збільшення кількості садочків до 36, а шкіл до 19, але не зрозуміло, як саме вони будуть збудовані.

 Цей графік демонструє один з варіантів збільшення кількості населення Броварів, і доводить, що приріст населення є цілком прогнозованим (за виключенням переселенців, яких реєструється до 200-250 на місяць, на тепер зареєстровано більше 4000 осіб), що значить, що у керівників міста було достатньо часу, щоб звернути увагу на будівництво нових садочків і шкіл.