WTF?
     
Півмільйона на підручники з англійської та основ здоров’я: Громадська рада виступає проти виділення коштів на їх закупівлю

 Комісія з гуманітарних питань рекомендувала депутатам підтримати виділення додаткових коштів на закупівлю підручників з англійської мови та основ здоров’я. Таке рішення депутатська комісія ухвалила під час свого засідання, яке відбулося учора, 9 березня, повідомляє «Трибуна-Бровари».

  Проектом рішення, який обговорювали члени комісії, передбачено додаткове фінансування закупівлі 5288 підручників з англійської та основ здоров’я. На це планується витратити майже 500 тисяч грн з місцевого бюджету.

  Як зазначено у пояснювальній записці до проекту рішення, учні 1-4 класів сьогодні забезпечені підручниками на 99%, а учні 5-8 класів — на 100%. Позаяк в майбутньому кількість школярів збільшуватиметься, зростатиме і потреба в навчальній літературі. Планується, що у наступному навчальному році першокласники будуть забезпечені підручниками з англійської мови на 90%, з основ здоров’я — на 87%. Кошти на додатковий випуск літератури для школярів не передбачені держбюджетом.

  Під час засідання комісії з гуманітарних питань очільниця Управління освіти і науки Оксана Мельник запевнила членів Громадської ради, що підручники для 1-3 класів відповідають загальноосвітній програмі та були рекомендовані МОН України. Підручники, за словами пані Мельник, передбачені.

  За словами заступниці голови Громадської ради при Управлінні освіти і науки Надії Лещик, підручники з англійської мови, які мають придбати, у школі не використовують. Батьки самі купують своїм дітям книжки, розроблені за кордоном. А на навчальну літературу з основ здоров’я взагалі не варто виділяти кошти, адже ця дисципліна ‒ другорядна.

  Зрештою, депутатська комісія з гуманітарних питань рекомендувала підтримати відповідний проект на черговій сесії міської ради, яка відбудеться 23 березня.