WTF?
     
Учаснику АТО замість десяти соток землі у Броварах виділили болото (ВІДЕО)

Земельний відділ Броварів виділив учаснику АТО ділянку з болотом і каналізацією. Про це йдеться в сюжеті програми «Стежками війни» на телеканалі ZIK.

Леонід Довженко пройшов бої під Дебальцевим. За особливі заслуги перед державою отримав десять соток землі у Броварах. Документи на отримання цієї ділянки чоловік подав ще два роки тому.

«Три з половиною соток мені виділили в болоті, точніше у каналізації. Тому цю землю я не зможу продати, не зможу тут і побудувати будинок. Натомість на карті так і позначено, що це – каналізаційний відстійник. Їх тут аж два, бо неподалік знаходяться гуртожитки», – каже учасник АТО Леонід Довженко.

У земельному відділі Броварів кажуть, що на ділянці каналізації немає. А Леонід сам винен, що не поїхав і не подивився виділену територію.

У чоловіка є дружина і п’ятирічна дитина. Живуть вони разом із батьками в однокімнатній квартирі. Військовий каже: все життя мріяв про власний будинок. Натомість за героїзм на фронті хлопцеві віддали нікому непотрібний шмат каналізації.

«Все життя мріяв про свій особистий ставок – ось і отримав. Тут і дренажна система, куди все стікає. Я ж кажу, що все життя мріяв про приватний сектор зі ставком. Ось мені і видали. Величезний ставок, з величезним обривом, ще й смердить. Тим паче, продати не можу, бо як люди приїжджають, то відразу лякаються», – обурюється військовий.

Кирило Левтеров вже декілька років займається питаннями виділення землі для АТОвців. Юрист переконує: військових обдурюють, бо вони не розуміються в геокадастрі.

«Перш за все, потрібно зібрати інформацію про вільну землю, адже нам часто говорять, що її немає. Насправді, це – брехня, земля є, і її дуже багато, та вона – не для всіх. Саме тому чиновники намагаються цю землю якось монетизувати. Вони вважають, що безоплатна роздача землі – це неправильно. Вони мають отримати за неї гроші і витратити їх на свої потреби», – додає юрист Кирило Левтеров.

Для того, щоб військовий отримав нормальну, обіцяну законом землю, а не помийну яму, Леонід повинен пройти кадастрове пекло і кілька десятків кабінетів. Натомість міський голова Броварів пообіцяв, що вже до кінця липня до земельної ділянки учасника АТО проведуть нові комунікації, а існуюче болото – засиплють. Втім, військовий словам чиновника не вірить.

Відео: ZIK