WTF?
     
Різаненко відзвітував за рік роботи: на розвиток Броварщини з державного бюджету було виділено 18 млн грн (ВІДЕО)

  Учора, 3 березня, в приміщенні Броварської РДА відбувся прес-брифінг, під час якого народний депутат України від 97 виборчого округу Павло Різаненко прозвітував за рік своєї роботи у Верховній Раді. Захід відвідали журналісти, місцеві активісти, представники районної та місцевої влади.

  Прес-брифінг провела громадська організація «Інтерньюз-Україна» в рамках Програми USAID РАДА. Проект діє в Україні з 2013 року і є ресурсом Верховної Ради, що покликаний зробити її демократичним представницьким органом влади. Завдяки постійному моніторингу майже всі народні депутати, обрані по мажоритарним округам, звітують про свою роботу у Парламенті. Таким чином громадськість може вільно спостерігати за діяльністю Верховної Ради. Однак як зазначила заступник директора Програма USAID РАДА Тетяна Бібік, депутати, які представляють політичні партії, не поспішають безпосередньо спілкуватися з виборцями. Та й публічна звітність не є звичною практикою ще у багатьох містах України.

  Також пані Бібік підкреслила роль виборців у роботі народних обранців:

  ‒ Сьогодні, коли довіра до Верховної Ради невисока, нам потрібно розуміти, що громадяни України контролюють роботу депутатів... Ми відповідаємо за тих, кого обираємо.

  Все пізнається в порівнянні. То ж експерт Програми USAID РАДА Євген Радченко навів промовисті цифри, аби виборці округу могли оцінити роботу свого депутата у Верховній Раді та парламентських комітетах. Так, наприклад, відвідуваність Павла Різаненка на засіданнях склала 87%. А це друге місце серед депутатів Київщини, яке він ділить з Олександром Марченком. Однак не настільки важливо, скільки разів депутат прийшов на засідання, як те, скільки разів він голосував у Верховній Раді. Павло Різаненко голосував у 88% випадках. Вище за цей показник лише у Михайла Гаврилюка (93 %) і Віктора Романюка (90%).

  Однак просто приходити на засідання комітетів і сесії Парламенту замало. Сама лише відвідуваність результатів не принесе. Потрібно ще займатися законотворчою діяльністю. Так від початку каденції і до сьогодні Павло Різаненко подав 70 законопроектів, 8 з яких стали законами. А протягом 2016 року було розроблено 31 законопроект.

  За словами парламентарія, минулого тижня Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності, до якого входить Різаненко, приймав зміни до законів про банки та банківську діяльність, систему фонду гарантування вкладів.

  Від початку каденції Павло Різаненко направив до органів державної влади, Президента України, Генпрокуратури, Кабміну, керівників міністерств 85 депутатських запитів, 83 з яких вже розглянули. З лютого 2016 року по січень 2017 парламентарій направив 28 депутатських запитів і кількасот звернень. Зауважимо, що депутати обмежені в кількості запитів, які вони можуть спрямовувати ‒ 2 запити за один пленарний тиждень.

  Сам нардеп зауважив, що «запит ‒ найцінніший та найсерйозніший інструмент парламентарія, бо це вимога до органів державної влади, тоді як звернення ‒ це лише пропозиція».

  Часто за допомогою зверталися і виборці до свого депутата. За 2016 рік до Різаненка надійшло понад 2000 звернень громадян. За словами парламентарія, найчастіше до нього зверталися особисто. Для спілкування використовували також електронну пошту та соцмережі. А от електронною приймальнею Різаненка, яка була запроваджена в березні минулого року, виборці не користуються ‒ лише десяток звернень надійшов таким шляхом.

  Євген Радченко підсумував, що Павло Різаненко виконує свої депутатські повноваження в рамках Закону України «Про статус народного депутата» так, як це має бути.

  На початку свого виступу парламентарій подякував Програмі USAID РАДА за те, що вона вже вдруге надає підтримку у проведенні публічного звіту.

  Робота Павла Різаненка у Парламенті позначилася залученням коштів до розвитку Броварщини. Майже 18 мільйонів гривень було виділено з держбюджету на ремонт покрівлі школи у Погребах, будівництво мережі вуличного освітлення у Рудні, капітальний ремонт дороги у Макарівці тощо.

  За рік своєї роботи парламентарій повернувся до практики проведення громадських слухань. Павло Різаненко провів два зібрання у форматі town hall meetings. На одному з таких заходів він разом із громадськістю обговорив неможливість побудови нафтопереробного заводу.

     Зрештою, настав час для спілкування нардепа з виборцями та журналістами. Сільський голова Великої Димерки попросив парламентарія посприяти у виділенні коштів для будівництва об’їзної дороги. Броварчани цікавилися, коли вкладникам банку «Михайлівський», який у травні минулого року визнали банкрутом, почнуть повертати їхні гроші. Також, як з’ясувалося, працівники заводу порошкової металургії у Броварах вже півроку не отримують зарплати. За словами Павла Різаненка, директор заводу запевняв його, що заборгованості по заробітнім платам у підприємства не було. Депутат Броварської міськради Сергій Батюк запитав, звідки фінансуватимуться госпітальні округи, які невдовзі з’являться на Броварщині. На це Павло Різаненко відповів, що БЦРЛ стане опорною лікарнею Лівобережжя, тому її фінансування передбачене не лише з бюджету міста та району, а й з обласного рахунку.

  Загалом спілкування народного обранця депутата з журналістами та виборцями тривало майже дві години. Однак чи була ця зустріч результативною, невдовзі покаже час.