WTF?
     
Броварські школярі влаштували літературні читання поезії, присвяченої Героям Небесної Сотні (ВІДЕО)

  Майдан… Небесна Сотня… Революція… Ці слова назавжди залишаться в серцях усіх українців. Минуло вже три роки з моменту найкривавіших днів в історії сучасної України – Революції Гідності. Тоді Майдан вистояв. Але якими жертвами! Їх зараз називають Небесною Сотнею. Вони полягли під кулями снайперів у боротьбі з режимом. Вони віддали життя за свободу для кожного з нас.

  Зараз загиблих вшановують по-різному. У понеділок, 20 лютого, до місць поховань загиблих воїнів АТО у Броварах та єдиної жінки серед Небесної Сотні – Антоніни Дворянець – поклали квіти. У храмах проводили панахиду за загиблими. А о 15:00 у МКЦ «Прометей» розпочався літературно-мистецький захід, присвячений пам’яті Героїв Небесної Сотні. Це був своєрідний реквієм, який підготували звичайні школярі та вихованці творчих колективів міста.

  Серед присутніх ‒ переважно учні броварських шкіл, які прийшли підтримати своїх друзів, котрі виступали на сцені. Однак зібралися й дорослі, для яких подібні заходи ‒ не просто згаяний час, а данина справжнім героям нової України.

Організатори заходу намагалися додати фойє «Прометею» антураж подій Революції Гідності. На сцені закріпили прапор України, поклали справжню солдатську форму, а поруч встановили вазон із соняшниками ‒ символами сонця, сили та добробуту. Запалили й свічку пам’яті за загиблими. Обабіч сцени встановили імпровізований стенд зі світлиною першої жінки серед Небесної Сотні, Героя України, броварчанки Антоніни Дворянець.

  Власні роботи, об’єднані під назвою «Пам’яті Героїв Небесної Сотні», представили вихованці відділу образотворчого мистецтва Броварської міської школи мистецтв.

  Вечір пам’яті розпочали з Гімну Україну. Опісля ‒ хвилина мовчання, яка в цей скорботний день була звичним явищем. Згадували полеглих під мелодію «Плине кача», з якою в останню путь проводжали Небесну Сотню.

  Першими на сцену піднялися учні Броварської ЗОШ №6. Вони в ролях прочитали вірш про зустріч на небесах убитого в Крутах солдата й вірменина Сергія, який загинув на Майдані. Обидва чоловіки полягли в боротьбі за Україну, лишень з різницею у майже сто років.

  До сліз зворушили броварчан, присутніх на заході, вірші про кривавий лютий 2014 року та війну на сході України. До заходу діти ретельно готувалися, навіть перед виходом на сцену повторювали рядки поезії.

  Деякі діти презентували й власні вірші. Не вкладається в голові, як підлітки, які мали б безтурботно радіти життю, могли написати такі проникливі рядки про війну, горе матерів і трагедію українського народу.

 Піднялися на сцену також юні вихованці зразкового театру-студії «Едельвейс». Назвати їх виступ нещирим, не дозволяє сумління. А наостанок пролунала пісня «Боже, Україну збережи».

  Ми мусимо пам’ятати загиблих на Майдані та все, що вони зробили для Батьківщини. Вони вибороли перемогу у боротьбі з режимом. Тепер наша черга будувати нову державу. Державу, в якій більше ніколи не могло повторитися щось настільки ж жахливе.

Відео: Трибуна-Бровари