WTF?
     
Перейменування вулиць у Броварах: за і проти

 В рамках декомунізації в Броварах було вирішено перейменувати чималий список вулиць. Засідання з цього приводу відбулось іще у червні поточного року. Ця тема не залишила байдужими броварчан, вони жваво обговорюють імовірні назви. В дискусії беруть участь жителі вулиць, які підлягають перейменуванню, журналісти, депутати, навіть спілки. Дехто вносить власні пропозиції, дехто вважає, що краще, все залишити як є. Ми вирішили дослідити думки містян: їхні пропозиції, заперечення. Виявилось, що не все так просто, містяни не збираються так просто відмовлятися від старих назв, до того ж нові їм також не завжди подобаються.

 Наприклад, деякі броварчани, які проживають на вулиці Енгельса, схвалюють нову назву на честь Володимира Великого, інші - категорично заперечують, аргуметовано вважаючи Фрідріха Енгельса видатним вченим, філософом, економістом. Є і такі, хто вважає, що вулицю потрібно перейменувати на честь Дмитра Янченка, першого загиблого броварчанина в зоні АТО (який жив на вул. Енгельса).

Мешканці вулиці "Радгоспна" (її часто ще називають "Совхозна", чим плутають гостей міста та таксистів) у категорично проти переменування своє вулиці. У агрументах вони наводять і історичні підстави ("довготривала традиція і час використання"), і апелюють до того, що термін "радгоспна" не підпадає під дію закону "Про засудження комуністичного та націонал соціалістичного(нациського) режимів в Україні та заборону пропагандиїх символіки", згадують права Конситиції (статті 41 про право власності), переживають про власні незручності і додаткові витрати (насправді усі дії, пов'язані із переоформленням усіх документів виконуються державою безкоштовно). Таких не бажаючих вийти ментально з зони "Радгосп" набралось аж 132 людини - майже ціла вулиця.

   Жителі вулиці М. Щорса незадоволені новою назвою, яка може їй дістатись - Роженський шлях. Містяни вважають назву складною для вимови, та пропонують відштовхуватись від розташування. Дехто з жителів, на тій підставі, що вулиця веде до районної лікарні, пропонують її перейменувати на честь Миколи Амосова; дехто пропонує імена Софії Русової (громадський діяч, просвітитель) або Катерини Зарицької (керівник Українського Червоного Хреста УПА).

 Від жителів вулиці Постишева поступила пропозиція, дати їй ім'я Ігоря Сікорського (геніальний авіаконструктор-першопроходець). Вулицю Дімітрова містяни пропонують перейменувати на честь Миколи Кулаковського (герой Другої Світової війни). Вулиці М. Горького люди пропонують дати назву "Лісова" або "Сосновий бір".

 Ветерани війни в Афганістані пропонують вулиці Леніна перейменувати на честь Олександра Белана (кавалера ордена Червоної Зірки, загиблого в Афганістані). Окрім того, "афганці" хочуть аби одній з вулиць дали ім'я Євгена Зелінського (Героя України, загиблого учасника АТО.

 Також існує думка, що вулицям потрібно давати нейтральні назви, наприклад: Добра, Ласкава, Геніальна. В будь-якому випадку, це краще вирішувати жителям вулиць колегіально. Слід зауважити, що якщо люди нададуть перевагу тій чи іншій постаті, аби уникнути помилок необхідно буде ретельно вивчити її біографію. В будь-якому разі, в такий нестабільний час, краще обирати назви, які будуть об'єднувати суспільство, а не навпаки.