WTF?
     
Бровари відзначили 28 річницю виведення радянських військ з Афганістану

Напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав ветерани війни в Афганістані провели урочисту зустріч. А святковий концерт для них підготували побратими з творчої групи «Ташакор».

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав щорічно відзначається 15 лютого. До 2014 року у цей день неофіційно вважали річницею завершення виведення радянських військ з Афганістану в 1989 році.

Зранку 14 лютого ветерани, учасники АТО, мешканці міста, міський голова Ігор Сапожко та депутати БМР поклали квіти до пам’ятника Броварчанам-інтернаціоналістам.

Урочистості продовжилися у міському культурному центрі «Прометей». Згадати роки, проведені на війні, прийшла лише дещиця афганців. Це глибоко засмутило керівника броварської спілки воїнів-афганців Івашковського Віталія. Чоловік сам отримав поранення в Афганістані, тому як ніхто інший переймається за своїх побратимів. Обурює Віталія й те, що деякі воїни згадують про Спілку лише тоді, як їм щось стає потрібним.

— Це ж для вас усе зроблено: і концерт, і святковий день. Кажуть: «мені не потрібно!». А коли їх півень клюне — прибігають. Хоча, хто хотів і в кого в душі ще залишився Афганістан, ті прийшли, бо пам’ятають, що було 28 років тому, — каже голова броварської спілки ветеранів Афганістану.

Віталій Володимирович подякував за поміч людям, які за будь-яких обставин підтримували Спілку. Символічні нагороди від броварських афганців отримав очільник ГО «Дзвони Чорнобиля» Авксентій Гранат, депутат Броварської міськради Леонід Черепейнік, меценат Андрій Фіщев та ін.

Наостанок пан Івашковський зачитав вірш-реквієм, автором якого є почесний громадянин Броварів Лемпіцький Анатолій. За словами Віталія Володимировича, текст поезії невдовзі покладуть на музику. Планується, що зроблять це вже до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, який відзначають 9 травня.

Військові пісні для броварських воїнів виконали чоловіки з творчої групи «Ташакор», яка завітала до нашого міста з Білої Церкви. Возбраний Володимир і Горобець Леонід також афганці. Вони є лауреатами міжнародних та всеукраїнських фестивалів героїко-патріотичної пісні. Для побратимів співочі воїни виконали свої пісні, найвідомішими з яких є «Ми в строю», «Іловайський котел», «Чужа війна» тощо. Броварчани оплесками (а дехто й сльозами!) вітали співаків.